Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Tatran o skupinovú fázu proti islandskému Hafnarfjörduru alebo Petrohradu

Žreb 3. kola kvalifikácie Pohára EHF hádzanárov 2017/2018
17.10.2017, autor, foto: SITA

Najbližším súperom hádzanárov Tatrana Prešov na európskej pohárovej scéne bude jeden z dvojice FH Hafnarfjördur z Islandu - HC Petrohrad z Ruska. Rozhodol o tom utorkový žreb 3. kvalifikačného kola Pohára EHF mužov 2017/2018 vo viedenskom sídle Európskej hádzanárskej federácie (EHF).


Zaujímavosťou je, že hoci dvojzápas Hafnarfjördur - Petrohrad už odohrali, stále nie je známy postupujúci. Uplynulú nedeľu sa na petrohradskej palubovke tešili hráči klubu z krajiny gejzírov, ale predstavitelia ruského tímu podali protest a o osude tejto dvojice rozhodnú kompetentné orgány EHF.


Hráči úradujúceho slovenského šampióna prišli začiatkom septembra o nádej zahrať si v Lige majstrov, keď si na domácom kvalifikačnom turnaji nevybojovali miestenku medzi elitu. Pre Šarišanov sa však účinkovanie na pohárovej scéne v aktuálnom ročníku neskočilo a šancu napraviť to majú ešte v Pohári EHF, do ktorého sa zapoja v novembrovom 3. kole. V ňom sa najskôr predstavia v domácom prostredí, v odvete pocestujú na sever Európy alebo do Ruska.


Zverenci trénera Slavka Golužu figurovali pri žrebe medzi šestnástkou nasadených tímov. Svojho súpera, ktorý je ich poslednou prekážkou na ceste do skupinovej fázy tejto európskej súťaže mužských klubov, spoznali ako poslední. Dvojicu Tatran - postupujúci z dua Hafnarfjördur/Petrohrad totiž vyžrebovali až na úplný záver, keď už bolo rozhodnuté o zložení zvyšných 15 konfrontácií.


Hafnarfjördur vyradil v 1. kvalifikačnom kole Duklu Praha, keď nad českým šampiónom zvíťazil 31:25 doma a 30:27 vonku. V 2. kole zažili Islanďania drámu. Na svojej palubovke si poradili s ruským HC Petrohrad 32:27, na jeho pôde podľahli identickým výsledkom 27:32. Hoci sa následne malo rozhodnúť v rozstrele zo značky pokutového hodu, prišlo zlyhanie zo strany delegovaných osôb (litovskí arbitri Tomas Barysas a Povilas Petrušis, delegát Kurt Roger Sjölund z Fínska). Hralo sa totiž predĺženie, v ktorom hostia znížili rozdiel v skóre na 33:37, čo im stačilo na postup. Petrohradčania však podali protest, a tak si Prešovčania musia na svojho súpera počkať.


Zápasy 3. kvalifikačného kola Pohára EHF sú na programe 18./19. novembra a 25./26. 11. 2017, úspešnejší z dvojzápasov preniknú do skupinovej fázy.


Pohár EHF v hádzanej mužov 2017/2018 - 3. kolo kvalifikácie (prvý zápas 18./19. novembra - odveta 25./26. 11. 2017):

Tatran Prešov (SR) - postupujúci z dvojice FH Hafnarfjördur (Isl.) / HC Petrohrad (Rus.)

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner