Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Obrat Kukučkovho Schaffhausenu, Kadetten naďalej v hre o postup

Peter Kukučka (tréner Schaffhausen): "Je to neuveriteľné, ale to je šport"
17.10.2017, Autor: SITA, Foto: kadettensh.ch

Mimoriadne vyrovnaná je v doterajšom priebehu C-skupina Ligy majstrov hádzanárov 2017/2018. Po polovici bojov v nej má až štvorica tímov na konte po 6 bodov. O zdramatizovanie situácie na čele tabuľky sa postarali aj hráči Kadetten Schaffhausen, ktorí naposledy zdolali dánskeho lídra poradia Skjern Handball 25:24 a bodovo sa na neho dotiahli, čo platí aj v prípade nórskeho Elverumu a slovinského Gorenje Velenje.

Švajčiarsky šampión dosiahol dôležité víťazstvo v boji o jednu z dvoch miesteniek do play-off o účasť v osemfinále vďaka obratu v druhej tridsaťminútovke. Zverenci slovenského trénera Petra Kukučku mali už v polčasovej prestávke štvorgólové manko 9:13. Rozdiel v prospech Skjernu narástol po zmene strán už na šesť gólov (11:17). Potom však chorvátsky brankár Ivan Stevanovič zatiahol roletu a pod taktovkou maďarského špílmachra Gábora Császára otočili Kadetten výsledok.

"Je to neuveriteľné, ale to je šport. Skjern hral veľmi tvrdo v obrane. Som šťastný, že sa nám podarilo zvíťaziť," uviedol kouč Schaffhausenu Kukučka. Jeho náprotivok z lavičky dánskeho tímu René Rasmussen k príčinám tesnej prehry poznamenal: "V druhom dejstve sme nepremenili osem či desať šancí a nedokázali sme zastaviť Gábora Császára. Na tomto musíme ešte popracovať."

Príležitosť budú mať jeho zverenci už v najbližšom vystúpení v LM, keď odvetnú časť začnú 5. novembra práve súbojom so Schaffhausenom.

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner