Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Prešov v úlohe čakateľa, EHF má plné ruky práce

Tatran Prešov má s HC Petrohrad víťaznú skúsenosť z augusta, poznatky o hre FH Hafnarfjördur môže čerpať zo zápasov islandského tímu proti Dukle Praha
18.10.2017, Autor: SITA, Foto: fh.is

Hoci sa v utorok uskutočnilo vo Viedni žrebovanie, hádzanársky Tatran Prešov ešte nepozná konkrétne meno súpera, s ktorým bude bojovať o miestenku do skupinovej fázy Pohára EHF mužov 2017/2018 a zatiaľ ani nevie, kedy sa ho definitívne dozvie. Isté je, že to bude jeden z dvojice FH Hafnarfjördur (Isl.) - HC Petrohrad (Rus.). V každom prípade stretnutia 3. kvalifikačného kola tejto európskej pohárovej súťaže mužských klubov sú na programe 18./19. - 25./26. novembra 2017.

"Z hádzanárskeho hľadiska sú obaja súperi hrateľní. Počas letnej prípravy sme na turnaji v Doboji mali konfrontáciu práve s Petrohradom, ktorý sme zdolali 24:17. Ide však o kvalitné mužstvo a to isté platí aj o islandskom tíme. Tamojšia hádzaná má vo svete renomé. Islanďania sa pravidelne zúčastňujú na vrcholných podujatiach. Hafnarfjördur v 1. kole Pohára EHF vyradil Duklu Praha, takže informácie by sme mohli čerpať aj odtiaľ. Samozrejme, poznatky o súperoch doplníme, keď padne definitíva, s kým sa stretneme," uviedol generálny manažér Miroslav Benický.

Dvojzápas Hafnarfjördur - Petrohrad už síce odohrali a na palubovke sa tešili z postupu Islanďania. Ich osud je však v súčasnosti už v rukách hádzanárskeho súdu EHF, keďže ruský klub podal protest. Hafnarfjördur si na svojej palubovke poradil s Petrohradom 32:27, ale na jeho pôde podľahol identickým výsledkom 27:32. Hoci sa následne malo rozhodnúť v rozstrele zo značky pokutového hodu, prišlo k zlyhaniu zo strany delegovaných osôb (litovskí arbitri Tomas Barysas a Povilas Petrušis, delegát Kurt Roger Sjölund z Fínska). Hralo sa totiž predĺženie, v ktorom hostia znížili rozdiel v skóre na 33:37, čo im v tej chvíli stačilo na postup. Vzápätí sa však prišlo na to, že sa nehralo podľa reglementu a zrazu bolo všetko inak. EHF musí teraz riešiť zamotanú situáciu a Prešov čakať na svojho súpera.

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner