MOL liga - Víťazná séria Slavie pokračuje, je novým lídrom

DHC Slavia Praha - SHK Veselí nad Moravou 34:28 (19:13)
18.10.2017, Autor: SITA, Foto: chf.cz

Hádzanárky DHC Slavia Praha nezaváhali ani vo svojom šiestom vystúpení v spoločnej slovensko-českej súťaže žien 2017/2018. V stredajšom predohrávanom stretnutí 7. kola MOL ligy si poradili s hráčkami SHK Veselí nad Moravou 34:28 (19:13) a dostali sa na čelo tabuľky o bod pred DHK Baník Most.

Slavistky si už v prvom polčase vypracovali nádejné vedenie, ani v úvode po zmene strán to nevyzeralo, že by hostky mohli priebeh zdramatizovať. V 38. min vyhrávali Pražanky 22:15, ale o desať minút neskôr sa hádzanárky Veselí po góle Olšovskej dotiahli na 23:25. Vyrovnať sa im však nepodarilo. Domáce opäť odskočili (29:23) a potom už kontrolovali vývoj. Za pozornosť stojí 13 presných zásahov Slovenky Márie Olšovskej.

Aktuálne kolo sa bude hrať až do polovice budúceho týždňa, keďže DHK Baník Most má povinnosti v európskych pohárových súťažiach a jeho duel s HK AS Trenčín sa bude hrať až v stredu 25. 10. Ešte predtým prídu na rad štyri víkendové súboje. V sobotu sa najskôr Sokol Poruba bude chcieť prípadným plným bodovým ziskom dostať v tabuľke pred ŠSK Prešov. DHK Zora Olomouc po prvej prehre v sezóne stojí pred mimoriadne náročnou skúškou, na jeho palubovku zavíta slovenský šampión Iuventa Michalovce. Oba tímy sú však bodovo na tom rovnako. Zápas družstiev zo spodku tabuľky uvidia diváci v Bánovciach, kde sa nováčik súťaže pokúsi získať prvé body v sezóne proti Sokolu Písek. Prerušenie šnúry štyroch prehier za sebou bude v nedeľu motiváciou pre hráčky HC Zlín, ktoré preverí ďalší nový účastník MOL ligy HK Hodonín.

MOL liga 2017/2018 - ženy - predohrávka 7. kola - streda:

Najviac gólov: Galušková 12/1, Jačková 6, Šetelíková 5 - Olšovská 13/4, Šustková 6, Divílková 4, K. Novotná 3/1

pok. hody: 1/1 - 6/5, vylúčené: 4 - 1, rozhodovali: Hájek a Macho (obaja ČR), 250 divákov