Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Kopčo je rád, že môže byť späť v národnom tíme

Michal Kopčo (pivot SR): "Je tu nové družstvo, nový tréner, ktorý ma oslovil, aby som sa vrátil. S radosťou som prišiel, reprezentovať je pre mňa česť. Som šťastný, že som tu"
23.10.2017, Autor, Foto: SITA

Staronovou tvárou na zraze hádzanárov Slovenska pred tohtotýždňovými zápasmi prvej fázy kvalifikácie MS 2019 bol Michal Kopčo. Skúsený pivot sa v národnom tíme objavil po vyše dvojročnej prestávke.

"Určite som sa tešil do reprezentácie. Je tu nové družstvo, nový tréner, ktorý ma oslovil, aby som sa vrátil. S radosťou som prišiel, reprezentovať je pre mňa česť. Som šťastný, že som tu," uviedol Kopčo, ktorý doteraz naposledy nastúpil v národnom tíme ešte v júni 2015 v Štokholme proti Švédsku v závere II. fázy kvalifikácie ME 2016. Potom sa už vo výbere predchádzajúceho reprezentačného kouča Martina Liptáka viac neobjavil. "Nechcem sa k tomu vyjadrovať. Bolo to trénerovo rozhodnutie, ktoré mu neberiem. Teraz som však rád, že som späť. Aj keď som nefiguroval v reprezentácii, sledoval som počínanie chlapcov. Bol som aj v Košiciach a Bratislave na kvalifikačných dueloch. Sledovať zápasy v hľadisku nie je jednoduché, boli to nervy a takpovediac ma svrbeli ruky," pokračoval košický rodák.

Bývalý hráč Tatrana Prešov, ktorý v minulosti pôsobil v nemeckom VfL Gummersbach, ale aj v Maďarsku - v Nyíregyháze, Gyöngyösi a Dunaferri a Chorvátsku - RK Croatia Osiguranje Záhreb, sa do budúcnosti pozerá optimisticky. "Teraz je tu ďalšia kvalifikácia, ktorá ponúka novú šancu. V reprezentácii sa nič nezmenilo okrem pár nových chlapcov, ktorých však poznám z extraligy z čias môjho pôsobenia v Prešove. Myslím si, že to bude fungovať," poznamenal Kopčo, ktorého konkurentmi na poste pivota sú Andrej Petro a Dominik Kalafut. Navyše, v zálohe sú ešte Martin Slaninka, Martin Mazák či Peter Dudáš. "Je to tu nabité, ale každý z nás dostane priestor. Nikto nevydrží hrať 60 minút. Zbytočne sa bude trápiť tak dlho na palubovke, aby odvádzal len 60-percentný výkon. Radšej podať za 15 - 20 minút stopercentný výkon. Určite sa dohodneme ohľadom vyťaženia na palubovke, nevidím v tom problém. Mne pôjde predovšetkým o fungovanie obrany."

Obnovenú reprezentačnú premiéru absolvuje vo štvrtok 26. októbra v Petrohrade. Pred súbojom s Rusmi sa mu neroztrasú kolená. "Som rád, že som sa vrátil. Osobne nie som trémista, nestresujem sa pred duelmi. Rusko má výborný tím s hráčmi macedónskeho RK Vardar Skopje, aktuálneho víťaza Ligy majstrov. Doma budú chcieť určite vyhrať. Ak však budeme dodržiavať pokyny trénera a podáme kvalitný výkon v obrane, v ktorej sme v minulosti zlyhávali a je podľa mňa základom úspechu, dá sa prekvapiť aj v Petrohrade," tvrdí Kopčo.

Slovákov čaká premiérové domáce vystúpenie v aktuálnej kvalifikácii v nedeľu 29. októbra v Považskej Bystrici. "Luxembursko ako súpera nepoznám. Myslím si, že v domácom prostredí pred plnou halou v Považskej Bystrici sa s touto prekážkou úspešne popasujeme. Treba jednoznačne vyhrať a postúpiť do play-off, aby sa mužská hádzaná dostala vyššie ako v roku 2009. Máme talentovaných hráčov, ktorí si zaslúžia ísť na šampionát," vyhlásil 29-ročný pivot.

Michal Kopčo pôsobí už druhú sezónu v Sportingu Lisabon. V Portugalsku sa mu páči. "V uplynulej sezóne sme po 16 rokoch získali pre klub domáci titul a triumfovali aj na európskej scéne vo Vyzývacom pohári. Bola to veľká vec, oslavovalo sa, ako keby sme vyhrali Ligu majstrov. Pri návrate nás čakalo 400 fanúšikov. Teraz sa snažíme čo najlepšie účinkovať v Lige majstrov. Niektorí chlapci nikdy nehrali proti takým súperom ako napríklad Montpellier, takže je to teraz ťažšie. V klube však urobili za rok super projekt, hráčov si vážia, pracuje sa na profesionálnej úrovni, z mojej strany vládne spokojnosť," prezradil pre agentúru SITA Michal Kopčo, ktorý má v Sportingu zmluvu do konca tejto sezóny. Nevylučuje, že jeho kroky možno povedú do inej krajiny. "V klube by chceli so mnou predĺžiť spoluprácu o ďalšie dva roky. Teraz som sa ukázal v Lige majstrov a objavili sa ponuky z Nemecka a Francúzska. Uvidíme, ako sa to vyvinie."

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner