Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Reprezentácia SR v úvode kvalifikácie MS aj bez T. Urbana, Jensen zatiaľ bez asistenta

Slovenskí hádzanári sa zišli v Bratislave, vo štvrtok nastúpia v Petrohrade proti Rusom a v nedeľu v P. Bystrici proti Luxemburčanom
23.10.2017, Autor, Foto: SITA

Hádzanári Slovenska začali v pondelok v Bratislave krátku prípravu na úvod I. fázy kvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta 2019 v Nemecku a Dánsku. Nový tréner Heine Ernst Jensen má pred duelmi v Rusku a doma s Luxemburskom k dispozícii 17-členný káder. Z pôvodnej nominácie mu vypadol aj pravý krídelník Tomáš Urban, ktorý nenastúpil za Frisch Auf! Göppingen ani vo štvrtkovom bundesligovom stretnutí proti HSG Wetzlar.

"Zranenia sú súčasťou športu. Tomáš si zranil lýtko. Chýbať nám bude aj dlhodobo zranený Oliver Rábek, jeho absencia je pre nás veľkou stratou, ale teraz budú mať šancu mladí hráči ukázať sa na medzinárodnej úrovni. Zastúpiť by ho mohli Dominik Krok odvádzajúci dobré služby v Prešove, jeho spoluhráč z Tatrana Lukáš Urban, ktorý už na poste ľavej spojky hrával, či bratia Mikitovci pôsobiaci v Maďarsku. Pokúsime sa nájsť to najlepšie riešenie," uviedol na pondelkovom brífingu Jensen, ktorý nemôže počítať ani s krídelníkom Martinom Straňovským a pivotom Petrom Dudášom. "Martin tu nemôže byť z osobných príčin a Peter má rodinné dôvody."

Štyridsaťročný Dán nahradil od 1. septembra na lavičke reprezentácie Martina Liptáka: "Teším sa na túto výzvu. Reprezentovať krajinu je vždy pocta, aj keď nie som zo Slovenska. Chalani, s ktorými som hovoril, chcú hrávať za národný tím. Sú pripravení a motivovaní odviesť na ihrisku maximum," pokračoval Jensen, ktorý ešte nemá vyriešenú otázku najbližších spolupracovníkov: "Na realizačnom tíme stále pracujeme. Hľadáme slovenského asistenta, ale nechceme urobiť unáhlené rozhodnutie. Chceme nájsť takého, ktorý bude správnym človekom na tomto poste z pohľadu môjho i zväzu. Keďže sa nám to zatiaľ nepodarilo, mám tu kolegu z Nemecka, ktorý mi dovtedy pomôže, pripraví pre mňa nejaké video analýzy. Verím však, že otázku obsadenia tohto postu vyriešime čím skôr."

Jensen sa bude spoliehať aj na pomoc a skúsenosti ostrieľaných hádzanárov vo svojom tíme. "Využiť poznatky skúsených hráčov je prirodzená cesta. My tréneri máme stratégiu, plány, ale je dôležité aj komunikovať s hráčmi a nájsť k sebe cestu. Ako kouč chcem vyhrať každý duel, v tejto kvalifikácii sa pokúsime dostať do play-off, čo by bola pre nás veľká výzva a v ďalšej máme veľký cieľ kvalifikovať sa na ME," vyhlásil dánsky odborník, ktorý je aj technickým riaditeľom Slovenského zväzu hádzanej (SZH).

Slováci začnú boj o jednu postupovú miestenku v 1. kvalifikačnej skupine vo štvrtok 26. októbra o 18.30 h SELČ v Petrohrade s najväčšími konkurentmi Rusmi. Následne sa o tri dni neskôr v nedeľu 29. 10. o 15.00 h predstavia v Považskej Bystrici proti Luxemburčanom. Štvrtými účastníkmi skupiny sú Fíni.


Nominácia mužskej reprezentácie hádzanárov Slovenska na zápasy proti Rusku (26. 10. v Petrohrade) a Luxembursku (29. 10. v Považskej Bystrici) v I. fáze kvalifikácie MS 2019:

brankári: Teodor Paul (Váci KSE/Maď.), Marián Žernovič (FTC KN KFT Budapešť/Maď.)

pivoti: Dominik Kalafut (TSV Hannover-Burgdorf/Nem.), Andrej Petro (Eger SBS Eszterházy SZSE/Maď.), Michal Kopčo (Sporting CP Lisabon/Portug.)

krídla: Miroslav Volentics (HSG Wetzlar/Nem.), Radoslav Antl (Eger SBS Eszterházy SZSE/Maď.), Dávid Michalka (HK Agro Topoľčany)

spojky: Patrik Hruščák (HC Elbflorenz Drážďany/Nem.), Ľubomír Ďuriš, Matej Mikita (obaja B.Braun Gyöngyös/Maď.), Jakub Mikita (Csurgói KK/Maď.), Maroš Baláž (Váci KSE/Maď.), Lukáš Urban, Dominik Krok (obaja Tatran Prešov), Vladimír Guzy (HKM Šaľa), Marek Hlinka (HK Agro Topoľčany)

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner