Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Páleš pokračuje v Rakúsku

Marek Páleš je hráčom SC Kelag Ferlach
25.10.2017, Autor: SITA, Foto: meinbezirk.at

Člen širšieho kádra slovenskej hádzanárskej reprezentácie mužov Marek Páleš pôsobí od začiatku sezóny 2017/2018 v Rakúsku. Dvadsaťtriročný pivot získal po odchode z majstrovského Tatrana Prešov angažmán v tíme účastníka tamojšej najvyššej súťaže (HLA) SC Kelag Ferlach.


Páleš má vo Ferlachu zaplátať v strede obrany dieru po odchode Rista Arnaudovského k šampiónovi Alpla HC Hard. "Marek vďaka svojím výškovým (192 cm) a hmotnostným parametrom (112 kg) ideálne spĺňa naše požiadavky a v každom prípade je to perspektívny hráč," uviedol pri príchode slovenskej posily asistent trénera Wolfgang Wischounig.


"Ferlach má mladé družstvo, ktoré sa etabluje v prvej rakúskej lige. Veľa som počul aj o rodinnej atmosfére v klube. Chcel by som tu napredovať v mojej kariére a pomôcť mužstvu dobrými výkonmi," poznamenal po prestupe pre klubový web Páleš.


Bývalý hráč HK Kúpele Bojnice, Tatrana Prešov a HKM Šaľa sa hneď na začiatku angažmánu vo Ferlachu uviedol aj strelecky, keď ešte v úvodnom kole v stretnutí proti SG Insignis Handball West Viedeň bol autorom prvého presného zásahu svojho tímu v novej sezóne. Ferlachu sa však zatiaľ nedarí, keď bez víťazstva a len s dvoma bodmi za remízy figuruje po deviatich dueloch na poslednom 10. mieste tabuľky.

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner