Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

EHF zamietla odvolanie Hafnarfjörduru, musí absolvovať rozstrel

Odvolací súd potvrdil rozhodnutie hádzanárskeho súdu EHF
26.10.2017, Autor: SITA, Foto: fh.is

Odvolací súd Európskej hádzanárskej federácie (EHF) potvrdil rozhodnutie súdu prvej inštancie v súvislosti s prípadom odvetného zápasu 2. kvalifikačného kola Pohára EHF mužov 2017/2018 HC Petrohrad (Rus.) - FH Hafnarfjördur (Isl.). Naďalej tak platí, že o súperovi hádzanárov Tatrana Prešov v 3. kvalifikačnom kole rozhodne rozstrel zo značky pokutového hodu, ktorý určí postupujúceho z dvojice Petrohrad - Hafnarfjördur.


Hádzanársky súd EHF vyriekol 18. októbra verdikt o dodatočnom uskutočnení penaltového rozstrelu na základe protestu HC Petrohrad. Ruská strana podala námietku, keďže po dvoch identických výsledkoch medzi oboma tímami (Hafnarfjördur vyhral doma 32:27 a Petrohrad v riadnom hracom čase na svojej palubovke tiež 32:27, pozn.) sa po zlyhaní delegovaných osôb, ktorými boli litovskí arbitri Tomas Barysas a Povilas Petrušis ako aj delegát Kurt Roger Sjölund z Fínska, namiesto penaltového rozstrelu predlžovalo. Predĺženie lepšie zvládli Islanďania (po ňom bol konečný výsledok 37:33 pre Petrohrad), ale z postupu sa dlho netešili.


Predstavitelia Hafnarfjörduru následne podali odvolanie, s ktorým však neuspeli. V súlade s platnými predpismi EHF je výsledok predĺženia anulovaný a o postupe jedného z tímov sa rozhodne v rozstrele. Všetky náklady s jeho dodatočným uskutočnením bude znášať Európska hádzanárska federácia.

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner