MOL liga - V Šali len 35 gólov, viac v prešovskej sieti

HK Slovan Duslo Šaľa - ŠŠK Prešov 19:16 (12:8)
28.10.2017, Autor: SITA, Foto: Milan Pospiš

Minimálne do sobotňajšieho popoludnia sú hádzanárky HK Slovan Duslo Šaľa aktuálne najlepším tímom zo SR v spoločnej slovensko-českej súťaži žien. Víťazstvom 19:16 (12:8) obrali o tento honor hráčky ŠŠK Prešov v piatkovom stretnutí 8. kola MOL ligy 2017/2018, v ktorom tri stovky divákov v šalianskej Mestskej športovej hale nebolo svedkom gólových hodov. Práve naopak. Na oboch stranách dominovali obrany a kanonierky sa príliš nevyznamenali, aj keď v obidvoch družstvách sa našli sedemgólové strelkyne - Lívia Klučková (všetky presné zásahy dosiahla v I. polčase), resp. Tatiana Šutranová.

Prešovčanky v úvode dvakrát viedli - 1:0 a 2:1, ale domáce otočili skóre na svoju stranu a v poslednej desaťminútovke I. polčasu získali štvorgólový náskok - prvýkrát v 24. min 10:6. Šarišanky po zmene strán stiahli odstup na jediný gól, keď Vencuriková v 39. min znížila na 13:14, ale následne dva góly Trochtovej priniesli upokojenie do radov "chemičiek". Zverenky trénera Michala Lukačína si vedenie už postrážili a v tabuľke sa vyšvihli na 3. priečku. Zosadiť ich z nej môžu v sobotu hádzanárky Iuventy Michalovce, ktoré v šlágri 8. kola nastúpia proti pražskej Slavii.

MOL liga 2017/2018 - ženy - 8. kolo - piatok:

Najviac gólov: Klučková 7/5, Pócsíková 4, Trochtová 3 - Šutranová 7, Vencuriková 4/1, Gajdošová 2

Pok hody: 5/5 - 2/1, vylúčené: 2 - 4, rozhodovali: Oťapka a Zubo (obaja SR), 300 divákov