Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Považania sa dočkali spečatenia dohody, proti Cetinje dvakrát doma

Ľuboš Cifra (manažér MŠK P. Bystrica): "Sme spokojní. My ušetríme nejaké financie, oni ušetria výrazne. Hráme dvakrát doma, čo je určitá výhoda nielen pre domáce prostredie, ale nemusíme mať obavy z prípadného nekvalitného ubytovania či stravy"
01.11.2017, Autor: SITA, Foto: mšk.sk

Hádzanári MŠK Považská Bystrica už vyše tri mesiace poznajú meno svojho súpera, s ktorým sa stretnú v 3. kole Vyzývacieho pohára mužov (Challenge Cup) 2017/2018, ale len pár dní vedia aj presné termíny zápasov proti RK Lovčen Cetinje. Obe stretnutia s čiernohorským protivníkom napokon odohrajú na Považí - v piatok 24. a v sobotu 25. novembra, vždy so začiatkom o 18.00 h.


Dohoda s predstaviteľmi RK Lovčen sa nerodila ľahko. Podľa pôvodného vyžrebovania mali Považskobystričania začať doma 18. - 19. 11. a na odvetu 25. - 26. 11. cestovať na Balkán. "Bol to pôrod, skontaktovať sa s Čiernohorcami bolo dosť problematické, ale napokon sme sa po viacerých urgenciách dohodli. Iniciatíva vyšla z našej strany. Hneď sme ich oslovili, že máme záujem odohrať vzájomné duely doma - vonku alebo obidva u nás. Oni boli skôr za to, aby sa dvakrát predstavili v Považskej Bystrici. Ponúkli sme im určité podmienky, ale potom som musel vyvinúť ešte veľa úsilia na dotiahnutie a spečatenie dohody, keďže snaha o komunikáciu viazla," priblížil pre agentúru SITA vývoj pri zrode dohody manažér MŠK Ľuboš Cifra a potom s úľavou dodal: "Sme spokojní. My ušetríme nejaké financie, oni ušetria výrazne. Hráme dvakrát doma, čo je určitá výhoda nielen pre domáce prostredie, ale nemusíme mať obavy z prípadného nekvalitného ubytovania či stravy. Priznám sa, že po nevydarenom úvodnom kole rozhovorov sa nás zmocnili obavy, že čo nás tam môže čakať. Takto nám to aj vzhľadom na nabitý novembrový program vyhovuje. V prvom termíne stanovenom na toto kolo máme halu obsadenú, preto sa bude hrať až ten ďalší týždeň. Myslím si, že dvojzápas v piatok a v sobotu bude aj pre divákov zaujímavý. Hráči to uvítajú tiež, keď budú mať po sérii zápasov aspoň nedeľu voľnú. Navyše potom nás čaká dôležitý duel s Topoľčanmi."


Považskobystričania si po 10 rokoch vyskúšajú domáci dvojzápas na európskej pohárovej scéne. Naposledy si v sezóne 2007/2008 v 1. kole Pohára EHF dvakrát zahrali pred svojimi fanúšikmi s gruzínskym HC Tbilisi (33:25 a 35:14).


Hádzanári MŠK Považská Bystrica obhajujú osemfinálovú účasť z predchádzajúcej edície Vyzývacieho pohára.


Vyzývací pohár v hádzanej mužov 2017/2018 - 3. kolo:

prvý zápas - piatok 24. 11.:

18.00 h MŠK Považská Bystrica (SR) - RK Lovčen Cetinje (Č. Hora)

odveta 25. 11.:

18.00 h RK Lovčen Cetinje (Č. Hora) - MŠK Považská Bystrica (SR), hrá sa v P. Bystrici

Obe stretnutia povedú holandskí arbitri Ruud Geraets a Paul Geraets.

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner