Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

EHF zverejnila menoslov arbitrov na ME mužov 2018, Slováci chýbajú

ME 2018 v hádzanej mužov dvanásť rozhodcovských dvojíc
03.11.2017, Autor: SITA

Majstrovstvá Európy v hádzanej mužov 2018 v Chorvátsku bude bez slovenských reprezentantov i rozhodcov. Európska hádzanárska federácia (EHF) po letnom zverejnení širšieho zoznamu 14 rozhodcovských dvojíc potvrdila v uplynulých dňoch menoslov tucta párov arbitrov, ktoré sa predstavia od 12. do 28. januára na kontinentálnom šampionáte v Splite, Poreči, Záhrebe a Varaždíne.


Medzi vybranou dvanástkou dvojíc je aj elitné české duo arbitrov Václav Horáček - Jiří Novotný. Z pôvodného zoznamu sa nedostali do nominácie Zigmars Sondors - Renars Licis z Lotyšska a Arthur Brunner - Morad Salah zo Švajčiarska.


Januárový šampionát bude už piatym vrcholným mužským podujatím (ME 2014, 2016, 2018, MS 2015 a 2017) bez slovenského zastúpenia v rozhodcovskom zbore. Naposledy mohli "pískať" zápasy svetových či európskych hviezd na šampionáte Michal Baďura a Jaroslav Ondogrecula ml., ktorí sa predstavili na MS 2013 v Španielsku. V kategórii žien pravidelne dostávajú nominácie na ME Peter Brunovský s Vladimírom Čandom, ktorí majú za sebou päť kontinentálnych vrcholov.


Prehľad rozhodcovských dvojíc nominovaných na ME hádzanárov 2018 v Chorvátsku:

Andrej Gusko a Sergej Repkin (Biel.), Matija Gubica a Boris Miloševič (Chorv.), Václav Horáček a Jiří Novotný (ČR), Martin Gjeding a Mads Hansen (Dán.), Óscar Raluy a Ángel Sabroso (Šp.), Stevann Pichon a Laurent Reveret (Fr.), Lars Geipel a Marcus Helbig (Nem.), Vaidas Mažeika a Mindaugas Gatelis (Lit.), Gjorgji Načevski a Slave Nikolov (Maced.), Duarte Santos a Ricardo Fonseca (Portug.), Sorin-Laurentiu Dinu a Constantin Din (Rum.), Jevgenij Zotin a Nikolaj Volodkov (Rus.)

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner