Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Prešovské derby dá v nedeľu odpoveď, séria ktorého Tatrana sa skončí

8. kolo Slovnaft handball extraligy rozdelené do troch dní, v každom so zaujímavým nábojom
03.11.2017, autor: SITA, foto: Viktor Zamborský

Ešte dve kolá zostávajú odohrať do konca prvej polovice základnej časti hádzanárskej Slovnaft handball extraligy mužov 2017/2018 a chuť prehry ešte neokúsili dve družstvá - obe prešovské. Na tejto skutočnosti môže niečo zmeniť už nedeľňajší zápas 8. kola, v ktorom od 16.00 h nastúpia proti sebe práve tímy z Prešova: Tatran II bude proti majstrovskému Tatranu uvedený v zápise ako domáci.


Mladíci z rezervy Šarišanov sú zatiaľ príjemným prekvapením a osviežením najvyššej slovenskej súťaže, zo siedmich doterajších duelov päť vyhrali a dva remizovali. Šnúru bez premožiteľa ťahajú aj ich kluboví kolegovia z A-tímu, ktorí zvíťazili v aktuálnom ročníku vo všetkých ôsmich vystúpeniach a sú suverénnymi lídrami. Nejaká séria sa však v Tatran handball aréne skončí určite, či to bude nezdolanosť niektorého družstva alebo stopercentná bilancia šampióna, bude známe v nedeľu podvečer.


"Ja osobne medzi súpermi nezvyknem robiť rozdiely. Platí to aj pred klubovým dosť nezvyklým derby. Ako v každom stretnutí, aj v tomto pôjdem na maximum. Netajím, na tento zápas sa už teraz teším,“ vyhlásila pre Korzár reprezentačná spojka Tatrana Dominik Krok. Aj so spoluhráčmi už preladili z reprezentácie na klubové povinnosti, keď v utorok v predohrávke 14. kola vyhrali na palubovke HC Štart Nové Zámky 36:25.


Už v piatok sa budú hrať dve stretnutia medzi konkurentmi v boji o prvú šestku: HC Štart Nové Zámky - HC Sporta Hlohovec a HáO TJ Slovan Modra - ŠKP Bratislava. V sobotu sa vicemajster HKM Šaľa pokúsi prerušiť sériu dvoch prehier v dueli tabuľkových susedov a ašpirantov na play-off proti MŠK Považská Bystrica.


Program stretnutí 8. kola Slovnaft handball extraligy mužov 2017/2018:

piatok 3. 11.:

18.00 h HK Agro Topoľčany - TJ Strojár Malacky

18.30 h HC Štart Nové Zámky - HC Sporta Hlohovec

19.00 h HáO TJ Slovan Modra - ŠKP Bratislava

sobota 4. 11.:

18.00 h HKM Šaľa - MŠK Považská Bystrica

nedeľa 5. 11.:

16.00 h Tatran Prešov II - Tatran Prešov


predohrávka 10. kola:

utorok 7. 11.:

18.30 h MŠK Považská Bystrica - Tatran Prešov

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner