Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

V súboji nových posíl úspešnejší Čech Kývala zo Sporty

Ani góly Rusa Paršutina nestačili Novým Zámkom na odvrátenie prehry s Hlohovcom
06.11.2017, Autor: SITA, Foto: prazsky.denik.cz

V závere týždňa sa v zápasoch 8. kola Slovnaft handball extraligy predstavili tri kluby aj nové posily zo zahraničia. Cudzinci sa uviedli najmä v stretnutí HC Štart Nové Zámky - HC Sporta Hlohovec. Úspešnejší a spokojnejší bol Čech Daniel Kývala, ktorý 7 gólmi (z prvých desiatich presných zásahov svojho tímu bol autorom šiestich, pozn.) prispel k víťazstvu Sporty 29:23 na palubovke konkurenta v dôležitom súboji o prvú šestku. Pražský rodák má 21 rokov, vysoký je 200 cm a hráva na poste ľavej spojky. V lete skúsil legionársky angažmán v maďarskom Balatonfürede, ale rýchlo sa vrátil späť do HC Dukla Praha. Tam sa však ťažšie dostával do zostavy, a tak riešením bol odchod do Hlohovca.


"Ide o sedemmesačné hosťovanie alebo limitovaný transfer. Zostáva naším hráčom a po sezóne sa k nám vráti. Hľadali sme východisko a myslím si, že sme ho našli. Hlohovec má mladé družstvo a trénuje ho Martin Lipták, ktorý má skúsenosti aj z pôsobenia pri reprezentačných tímoch SR a ČR. V Kývalovi vidí potenciál, verí mu a bude sa mu môcť venovať aj individuálne. Dan si tam bude môcť znovu vybudovať hádzanárske sebavedomie," vysvetlil na webe českej extraligy športový manažér Dukly Daniel Čurda.


Ani Rus Ruslan Paršutin sa nenechal zahanbiť a pri svojej premiére za Nové Zámky vyslal 6-gólovú vizitku. Ide o 26-ročnú, vyše dvojmetrovú ľavú spojku pochádzajúcu z mesta Astrachán, ktorá naposledy pôsobila v tureckom Trabzonspore. Paršutin predtým hrával za ruského účastníka Ligy majstrov - tím Čechovských Medveďov.


Slovan Modra vyrukoval na svojej palubovke proti ŠKP Bratislava (28:29) nielen so staronovým trénerom - posledné družstvo tabuľky viedol Miroslav Ochaba namiesto Juraja Fogarassyho, ale aj s novým hráčom. V drese domácich sa predstavila aj zahraničná posila Ádám Árokszállási. Dvadsaťtriročný maďarský legionár, ktorý prišiel z Kecskemétu, sa do štatistík nezapísal. Pravý krídelník predtým pôsobil v Szegede.

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner