Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Slovenka Kučerová oporou Kecskemétu

Hádzanárky maďarského Kecskemétu sa aj s prispením Julie Kučerovej odpútali z dna tabuľky najvyššej maďarskej súťaže
06.11.2017, Autor, Foto: SITA

Slovenská reprezentantka v hádzanej Julia Kučerová sa po svojom letnom prestupe udomácnila v tíme Hufbau-Akker Kecskeméti NKSE. Dvadsaťsedemročná spojka je oporou nováčika najvyššej maďarskej súťaže, ktorá patrí medzi najlepšie ženské ligy v Európe. V uplynulých troch kolách ho potiahla v boji o záchranu k zisku dôležitých 5 bodov, vďaka ktorým sa Kecskemét odpútal z dna tabuľky a posunul sa na 11. priečku spomedzi 14 účastníkov.


Kučerová a spol. mali po piatich vystúpeniach nulu na bodovom konte, ale potom si poradili doma s Békéscsabou 31:27, remizovali s Vasasom Budapešť 25:25 a naposledy v nedeľu dosiahli pred svojimi fanúšikmi dôležitý triumf nad MTK 30:28, ku ktorému členka reprezentačného kádra kouča Dušana Poloza prispela 5 gólmi vrátane vyrovnávajúceho na 28:28 v 57. min duelu. Predtým skórovala päťkrát proti Vasasu a dvakrát sa strelecky presadila v meraní síl s Békéscsabou, ktorej hráčky ju bránili aj osobne. Kučerová sa rýchlo zaradila medzi osobnosti družstva, hráva prakticky celé duely a dostáva priestor v obrane i v útoku.


Ukrajinská rodáčka si na Slovensku spravila meno počas pôsobenia v majstrovskej Iuventa Michalovce, vtedy získala aj občianstvo SR a je súčasťou národného tímu. V uplynulej sezóne hrávala v Maďarsku za iného nováčika - Kisvárdai KC.

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner