Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Na Zemplíne súboj druhého s prvým, Iuventa chce po Slavii pripraviť prvú prehru aj Mostu

Šláger jesennej časti MOL ligy Iuventa Michalovce - DHK Baník Most v stredajšej predohrávke 10. kola
07.11.2017, Autor: SITA, Foto: iuventa-zhk.sk

Fanúšikovia hádzanej na Zemplíne sa môžu tešiť na ďalší atraktívny duel. Prednedávnom zavítala do Chemkostav arény pražská Slavia, ktorá tam po prehre 28:33 s Iuventou prišla o dovtedajšiu stopercentnú bilanciu. V stredu 8. novembra sa od 17.30 h predstaví na michalovskej palubovke opäť popredný český tím - DHK Baník Most. Predohrávka 10. kola MOL ligy hádzanárok je šlágrom jesene aj vzhľadom na postavenie oboch tímov v tabuľke, stretnú sa druhý s prvým.


Hráčky Mosta zavítajú na východ SR ako suverénny líder tabuľky a posledné nezdolané družstvo v aktuálnej sezóne spoločnej slovensko-českej súťaže. Zverenky michalovského trénera Františka Urbana, majúce na konte o jeden odohraný duel menej, zaostávajú momentálne o päť bodov. Úspech v súboji úradujúcich majstrov by oživil ich šance na obhajobu celkového triumfu. "My chceme zvíťaziť v každom jednom zápase, nielen proti Mostu. Ony majú teraz dobrú sezónu, vyhrávajú jeden duel za druhým a naším cieľom bude zrušiť ich nezdolanosť," vyhlásila pre Noviny Zemplína kapitánka Iuventy Patrícia Wollingerová, ktorá vyšla so spoluhráčkami v sezóne 2017/2018 už dvakrát naprázdno (v Olomouci a vo Veselí, pozn.).


Michalovce strelecky ťahá Mária Holešová. Dvadsaťštyriročnej krídelníčke patrí v aktuálnom poradí kanonierok MOL ligy 2. priečka so 62 gólmi v 8 zápasoch a päťgólovým odstupom za vedúcou Annamáriou Patrnčiakovou z HK Hodonín. Holešová sa rozstrieľala v uplynulom kole, keď proti Bánovciam nad Bebravou skórovala už druhýkrát v sezóne 13-krát. "Zápas s Mostom beriem ako každý iný. Do každého stretnutia ideme s tým, že vydáme zo seba maximum a spravíme všetko pre víťazstvo," poznamenala pre agentúru SITA Holešová, pre ktorú nie je postavenie v renkingu kanonierok prioritou.


Hádzanárky DHK Baník Most vyhrali päť stretnutí za sebou, doteraz jediný bod stratili v Porube. Napriek tomu ich v súčasnosti trápi slabšia strelecká úspešnosť. "Koncovka je našou najväčšou chorobou v poslednom období. Dokážeme si vypracovať šance, ale nepremieňame ich a nedostaneme sa do nášho obvyklého tempa. Potom sa trápime. Našou veľkou výhodou je, že svojou hrou sa neustále tlačíme dopredu vo veľkom tempe," poznamenal k aktuálnej výkonnosti svojho družstva slovenský kouč "čiernych anjelov" Peter Dávid.


V piatok bude 10. kolo MOL ligy pokračovať duelom medzi favorizovaným Slovanom Duslo Šaľa a nováčikom HK Hodonín. V sobotu čaká na v dobrej forme hrajúci ŠŠK Prešov výzva v podobe zápasu na palubovke HK AS Trenčín. Slavia Praha sa pokúsi zastaviť šnúru dvoch prehier, ale v Olomouci proti DHK Zora Olomouc to nebude mať ľahké. Na Hanej vyšla naprázdno už aj Iuventa. Vyrovnaná konfrontácia sa očakáva v stretnutí SHK Veselí nad Moravou - HC Zlín, hostky pritom v troch predchádzajúcich vystúpeniach bodovali naplno. Ak chce DHC Sokol Poruba myslieť na medailové pozície, nemala by zaváhať v Písku.


Známy je už aj termín dohrávky dohrávka 9. kola DHC Sokol Poruba - HK AS Trenčín. Zápas, ktorý sa pre masívny výskyt akútneho ochorenia v trenčianskom družstve neuskutočnil v piatok 3. novembra, sa bude hrať v utorok 14. 11. od 18.00 h.


Program stretnutí 10. kola MOL ligy hádzanárok 2017/2018:

streda 8. 11.

17.30 h Iuventa Michalovce - DHK Baník Most

piatok 10. 11.

18.00 HK Slovan Duslo Šaľa - HK Hodonín

sobota 11. 11.

15.00 Sokol Písek - DHC Sokol Poruba

15.00 HK AS Trenčín - ŠŠK Prešov

17.00 SHK Veselí nad Moravou - HC Zlín

17.30 DHK Zora Olomouc - DHC Slavia Praha

HK Sokol RMK Bánovce nad Bebravou má voľno


dohrávka 9. kola:

utorok 14. 11.

18.00 DHC Sokol Poruba - HK AS Trenčín

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner