Na Zemplíne nepochodil ani Most, proti Iuvente nastúpil bez opôr

Iuventa Michalovce - DHK Baník Most 31:24 (18:10)
08.11.2017, Autor: SITA, Foto: SITA / Viktor Zamborský

Z očakávaného napínavého a atraktívneho zápasu jesene spoločnej slovensko-českej súťaže v hádzanej žien nebolo nič, Iuventa Michalovce zdolala oslabený DHK Baník Most v stredajšej predohrávke 10. kola s prehľadom 31:24 (18:10) a pripravila mu prvú prehru v aktuálnej edícii súťaže.

Líder tabuľky MOL ligy 2017/2018 pricestoval na Zemplín len s dvanásťčlenným kádrom, v ktorom chýbali opory ako Müllnerová, S. Szarková, Jeřábková, Maňáková-Růčková, Borovská, Zachová, S. Kovářová či K. Dvořáková a podľa zápisu o stretnutí aj slovenský tréner Peter Dávid. Hráčky šetril český majster pred víkendovými povinnosťami Pohára EHF v Rusku proti Zvezde Zvenigorod.

Necelá tisícka divákov v Chemkostav aréne videla v I. polčase jednoznačnú záležitosť domácich. Tie išli hneď do vedenia 4:0 v 5. min, súperky síce vzápätí skorigovali na 3:4, ale v 24. min bolo už 15:7 pre Iuventu a osemgólový náskok, na ktorom sa 6 presnými zásahmi podieľala kanonierka M. Holešová, svietil na ukazovateli skóre aj v prestávke. Kišíková v 42. min zvýšila už na dvojciferný rozdiel (24:14), ale mladé hostky zabojovali a v 58. min ich najlepšia strelkyňa Šípová upravila na 23:27. Záver opäť patril Michalovčankám, ktoré vďaka víťazstvu skresali na 2. mieste odstup na hádzanárky vedúceho DHK Baník Most na tri body, pričom majú ešte jeden duel k dobru.

Hádzaná - MOL liga 2017/2018 - ženy - predohrávka 10. kola - streda:

Najviac gólov: M. Holešová 8, Kišíková a Kotová po 4, Wollingerová 4/2 - Šípová 10/1, V. Dvořáková a Stříšková po 3

Pok hody: 2/2 - 1/1, vylúčené: 3 - 3, rozhodovali: Brunovský a Čanda (obaja SR), 900 divákov