Iuventa si hladkým triumfom v Zlíne zaistila 2. priečku pred prestávkou v súťaži

HC Zlín - Iuventa Michalovce 24:37 (8:18)
18.11.2017, Autor: SITA, Foto: HC Zlín

Posledný zápas jesennej časti spoločnej slovensko-českej súťaže hádzanárok 2017/2018 sa skončil jednoznačne v prospech favorita. Iuventa Michalovce zdolala v jedinom sobotňajšom stretnutí 11. kola MOL ligy žien HC Zlín na jeho palubovke 37:24 (18:8), čím dosiahla štvrtý triumf v sérii a v tabuľke sa posunula na 2. miesto.

Domáce vyhrávali len v úvode 1:0 a 2:1, ale potom desaťkrát za sebou inkasovali a po prvej štvrťhodine bolo jasné, kto sa bude v sobotu tešiť z dvoch bodov. Tesne pred prestávkou Kišíková poslala Iuventu už do desaťgólového vedenia (18:8). Aj po zmene strán to bolo jednoznačná záležitosť Zemplínčaniek, ktoré v 46. min vyhrávali už o priepastných 18 gólov (32:14). Zlínčanky v úplnom závere len kozmeticky skresali svoj domáci debakel. Zlín vstúpi do nového kalendárneho roka z 9. pozície. Nasleduje reprezentačná prestávka a potom prídu na rad boje v národných pohároch.

Hádzaná - MOL liga 2017/2018 - ženy - 11. kolo - sobota:

Najviac gólov: Očadlíková 5, Kolářová 4, Andrýsková, Mizerová a Hubová po 3 - Fiľková-Trehubová 8, Wollingerová 6/1, Rebičová a Kišíková po 4

Pok hody: 3/1 - 2/2, vylúčené: 5 - 4, rozhodovali: Horáček a Novotný (obaja ČR), 210 divákov