Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Poruba už bez Slovenky Demajovej

Pôsobenie Sofie Demajovej v DHC Sokol Poruba sa predčasne skončilo
19.11.2017, Autor: SITA, Foto: DHC Sokol Poruba

Ani nie celú jesennú časť novej sezóny strávila slovenská hádzanárska reprezentantka Sofia Demajová v DHC Sokol Poruba. Český klub prostredníctvom svojej oficiálnej stránky pred pár dňami informoval, že prišlo k ukončeniu spolupráce so Slovenkou.


Demajová bola letnou posilou semifinalistu uplynulej edície Vyzývacieho pohára, víťaza Českého pohára a 4. tímu konečného poradia národného play-off v ČR v 2016/2017. V drese ostravského tímu odohrala len sedem zápasov MOL ligy, v ktorých strelila 14 gólov (neskórovala len v jednom dueli - proti Zlínu, pozn.). Naposledy nastúpila pod taktovkou trénera Poruby Petra Olšavského 21. 10. pri domácej prehre s ŠŠK Prešov (20:23). Proti svojmu bývalému družstvu, z ktorého práve prestúpila do DHC Sokol, skórovala trikrát.


"V danej chvíli bolo ukončenie angažmánu najrozumnejším riešením situácie pre obe strany, ktoré od príchodu očakávali niečo iné. Z môjho pohľadu sa Sofia nezžila s ostravským prostredím. Nemalo cenu jej pôsobenie umelo predlžovať, pretože by to ublížilo hráčke i tímu. Sofia u nás naznačila svoje veľké hádzanárske schopnosti, ktoré určite rozvinie v ďalších pôsobiskách. Ďakujeme jej za odvedenú prácu a prajeme veľa šťastia do budúcnosti," uviedol k Demajovej odchodu na klubovom webe manažér DHC Sokol Poruba Libor Adámek.


Dvadsaťšesťročná spojka (nar. 12. 11. 1991) v sezóne 2016/2017 pôsobila v Bemacu Prešov, ktorému pomohla v národnom play-off k zisku bronzových medailí a finálovej účasti v Slovenskom pohári. Nitrianska odchovankyňa predtým dlhšie hrávala v HK Slovan Duslo Šaľa.

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner