Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

V Pančeve remíza Sloveniek s vicemajsterkami sveta z roku 2013

Srbsko - Slovensko 30:30 (16:17)
21.11.2017, Autor: SITA, Foto: Blic.rs

Slovenské hádzanárske reprezentantky remizovali v utorok v Pančeve s domácimi Srbkami v prvom z dvojice medzištátnych priateľských zápasov 30:30 (17:16). Najlepšou strelkyňou slovenského tímu v dueli s vicemajsterkami sveta spred štyroch rokov bola spojka Simona Szarková, ktorá 8 gólmi potvrdila svoju výbornú aktuálnu formu.


Zverenky trénera Dušana Poloza týmto stretnutím začali sériu piatich duelov v rámci aktuálnej akcie národného tímu, ktorý sa pripravuje na ďalšie boje v kvalifikácii ME 2018. V stredu od 11.00 h nastúpia Slovenky v Belehrade na odvetu proti hráčkam Srbska. Po návrate domov ich čakajú ešte tri konfrontácie s výbermi Nemecka (24. 11. v Bratislave) a Islandu (27. 11. v Púchove a 28. 11. v Trenčíne).


Výsledok - utorok:

Srbsko - Slovensko 30:30 (16:17)

Najviac gólov za Srbsko: Krpežová 6, Obradovičová 5

Zostava a góly SR: Medveďová, Gubiková - Minárčiková 3, Pastorková 2, Rechtorisová 5, Patrnčiaková 3, Pócsíková, Takáčová 3, M. Školková 2, M. Rajnohová 1, Kučerová, S. Szarková 8, Demajová, Olšovská, Habánková 2, Bujnochová 1, Šutranová

vylúčené: 2 - 1, rozhodovali: Antičová a Jakovljevičová (obe Srb.), 700 divákov


Slovenky išli v úvode do vedenia 4:2. Domáce síce otočili stav štvorgólovou šnúrou (6:4), ale aj v ďalšom priebehu I. polčasu museli doháňať manko. V 26. min mali hostky k dobru náskok 15:11, ale o tri minúty bolo už vyrovnané (15:15). Polozov tím ešte pred prestávkou naklonil skóre na svoju stranu (17:16), ale potom prišiel nevydarený vstup do II. polčasu a v 38. min už prehrával 18:22. Štvrťhodinu pred koncom to nevyzeralo so Slovenkami ružovo (20:26), ale o sedem minút neskôr zaostávali už iba 25:26. Vyrovnať sa im podarilo v 58. min (28:28) a v závere dokázali vždy odpovedať na góly domácich.


Hlasy:

Dušan Poloz (tréner SR): "Odohrali sme veľmi kvalitné medzinárodné stretnutie. Opäť sme potvrdili, že bez stresu či tlaku dokážeme hrať vyrovnané zápasy aj na tejto úrovni. Všetky hráčky podali minimálne priemerný až lepší výkon. Nechcem vyzdvihovať jednotlivkyne, hoci tam boli aj nadpriemerné výkony. V prvom polčase sme boli lepším tímom, začiatok druhého dejstva nám nevyšiel a súper nám ušiel. Záver bol už v našej réžii."


Simona Szarková (spojka SR a najlepšia strelkyňa duelu): "Duel dopadol nad moje očakávania. Myslela som si, že sa proti Srbkám bude hrať ťažko, ale myslím si, že sme to celkom zvládli. Niekedy sme však v obrane neplnili taktické pokyny a v prvom polčase sme dostali dosť veľa gólov z rýchlych protiútokov. Napriek tomu sme odohrali pekný zápas."


Martina Školková (spojka SR): "Dnešný zápas sme mohli vyhrať. Ušiel nám koniec prvého polčasu, keď sme viackrát za sebou inkasovali. V druhom sme doplatili na zahodené šance. Toto družstvo však opäť ukázalo veľkú bojovnosť a vrátili sme sa do zápasu. Sima Szarková nám na konci svojimi gólmi pomohla dotiahnuť stretnutie do remízového konca. Podali sme kolektívny výkon, môžeme byť spokojní."


Ďalší program zápasov hádzanárok SR počas aktuálneho reprezentačného zrazu:

streda 22. novembra: Srbsko - Slovensko (11.00 h, SC Kovilovo, Belehrad)

piatok 24. novembra: Slovensko - Nemecko (19.00 h, Hant aréna, Bratislava)

pondelok 27. novembra: Slovensko - Island (17.30, sTC aréna, Púchov)

utorok 28. novembra: Slovensko - Island (17.00, Mestská športová hala, Trenčín)

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner