Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

V belehradskej odvete tesná prehra Sloveniek so Srbkami

Srbsko - Slovensko 26:24 (13:14)
22.11.2017, Autor: SITA, Foto: M. Slávik

Slovenské hádzanárky odohrali vyrovnanú partiu so Srbkami aj v druhom meraní síl. Stredajšia odveta medzištátnej konfrontácie vyznela v Belehrade tesne pre vicemajsterky sveta z roku 2013, ktoré po utorkovej remíze 30:30 v Pančeve zvíťazili v hale SC Kovilovo nad Slovenkami 26:24 (13:14). Najviac gólov z reprezentantiek SR dosiahla opäť Simona Szarková, ktorá skórovala štyrikrát.

Zverenky trénera Dušana Poloza majú za sebou dva z porcie piatich prípravných duelov, ktoré odohrajú v rámci tohto zrazu národného tímu SR. Pred budúcoročným pokračovaním kvalifikácii ME 2018 ich ešte preveria Nemky (24. 11. v Bratislave) a Islanďanky (27. 11. v Púchove a 28. 11. v Trenčíne).


Výsledok - streda:

Srbsko - Slovensko 26:24 (13:14)

Najviac gólov za Srbsko: Krpežová 10/3

Zostava a góly SR: Medveďová, Gubiková - Minárčiková, Pastorková 2, Rechtorisová 2, Patrnčiaková 1, Pócsíková 3, Takáčová 1, M. Rajnohová 2, Kučerová 2, S. Szarková 4/2, Demajová 1, Habánková 2, Bujnochová 3, Šutranová 1

pok. hody: 5/4 - 3/2, vylúčené: 3 - 2, rozhodovali: Maričová a Mašičová (obe Srb.)


Slovenky nastúpili bez M. Školkovej a Olšovskej a po vyrovnanom úvode ich Szarková poslala v 8. min prvýkrát do vedenia (5:4). Srbky však ešte do konca prvej štvrťhodiny otočili z 5:6 na 9:6. Ešte v 23. min vyhrávali 12:9, ale úvodné dejstvo sa skončilo v prospech hráčok SR, ktoré vďaka vydarenej pasáži otočili na 14:13. Druhý polčas začali lepšie domáce, ktorým stačili štyri minúty na získanie náskoku 17:14. Najvýraznejšie viedli v 43. min (22:17). Slovenkám sa v záverečnej desaťminútovke podarilo zmierniť prehru, keď z 20:25 skorigovali na konečných 24:26. Do streleckej listiny sa s výnimkou brankárok Gubikovej, Medveďovej a pivotky Minárčikovej zapísali všetky hráčky, ktoré mal kouč SR Poloz v stredu k dispozícii.


Hlasy:

Dušan Poloz (tréner SR): "Tempo duelu bolo slabšie ako v prvom stretnutí. Teší ma a som príjemne prekvapený, že sme udržali kvalitu zápasu a opäť sme držali krok s tímom, ktorý sa onedlho predstaví na MS. Prvý polčas bol podobný tomu z utorka. V druhom dejstve sme zmenili herný systém a žiaľ, na jeho začiatku sme nakopili veľa technických chýb, čo zrejme rozhodlo o výsledku. Po oddychovom čase a zmenou spôsobu hry sme sa čiastočne vrátili do zápasu, ale dnes sme nemali rozdielovú hráčku, ktorou bola v prvom vystúpení Sima Szarková. Pozývam fanúšikov hádzanej na piatkové stretnutie proti Nemecku, organizátorovi decembrového svetového šampionátu."


Karin Bujnochová (spojka SR): "Myslím si, že to bol vyrovnaný zápas, ktorý sa podobal utorkovému duelu. My sme družstvo viac prestriedali, každá z nás sa snažila vydať zo seba maximum, podali sme kolektívny výkon a uhrali solídny výsledok. Často nemáme možnosť konfrontácie s takýmito kvalitnými súpermi. Zápasy so Srbkami boli náročné pre nás v obrannej i útočnej činnosti, ale zvládli sme ich."


Annamária Patrnčiaková (krídelníčka SR): "Od začiatku sme bojovali tak, ako sme si predsavzali. S celkovým účinkovaním v Srbsku môžeme byť spokojné. Ja osobne nie som s mojimi výkonmi príliš spokojná, stále sa dá hrať aj lepšie."


Ďalší program zápasov hádzanárok SR počas aktuálneho reprezentačného zrazu:

piatok 24. novembra: Slovensko - Nemecko (19.00 h, Hant aréna, Bratislava)

pondelok 27. novembra: Slovensko - Island (17.30, sTC aréna, Púchov)

utorok 28. novembra: Slovensko - Island (17.00, Mestská športová hala, Trenčín)

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner