Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Adžič krátko pred MS skončil na lavičke Č. Hory, jeho nástupcom Johannson

Súperky hádzanárok SR v kvalifikácii ME 2018 majú nového trénera
23.11.2017, Autor: SITA, Foto: vijesti.me

Hádzanárky Čiernej Hory nepovedie na majstrovstvách sveta 2017 v Nemecku Dragan Adžič. Necelé dva týždne pre začiatkom decembrového svetového šampionátu sa po ôsmich rokoch skončila Adžičova éra na lavičke reprezentačného tímu, ktorý priviedol k zisku strieborných medailí na OH 2012 a v tom istom roku aj k titulu na ME. Jeho nástupcom sa stal švédsky kormidelník Per Johansson, ktorý sa funkcie ujal v utorok.


Vedenie tamojšieho hádzanárskeho zväzu uviedlo k zmene na trénerskom poste, že ide o jednomyseľné rozhodnutie s cieľom dosiahnuť čo najlepší výsledok na nadchádzajúcich MS. Johanssona, ktorý v minulosti viedol Švédsko a v roku 2017 úspešne pôsobil v CSM Bukurešť, angažovali zatiaľ len na svetový šampionát. Na ňom sa bude musieť zaobísť bez zranených hráčok Jovanovičovej, Mehmedovičovej a Klikovacovej, ale na druhej strane minimálne na tomto turnaji bude mať k dispozícii vracajúce sa opory Katarinu Bulatovičovú a Jovanku Radičevičovú.


Zmena v hádzanárskej reprezentácii Čiernej Hory je zaujímavá aj zo slovenského pohľadu, keďže zverenky kouča Dušana Poloza účinkujú v kvalifikácii ME 2018 v rovnakej skupine a balkánske družstvo je aktuálne ich najväčším konkurentom v boji o postup. Prvá vzájomná konfrontácia sa 28. septembra skončila v Bare tesným víťazstvom Čiernohoriek 24:23.

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner