Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Vstup Považanov do Vyzývacieho pohára, v piatok a v sobotu proti Lovčenu Cetinje

Hádzanári MŠK Považská Bystrica začnú vo Vyzývacom pohári mužov 2017/2018 dvakrát doma
23.11.2017, Autor, Foto: SITA

Hádzanári MŠK Považská Bystrica sa dočkali a v závere týždňa už aj oni začnú svoje účinkovanie na európskej pohárovej scéne v sezóne 2017/2018. Považania budú takisto ako v uplynulom ročníku hrať vo Vyzývacom pohári mužov (Challenge Cup), v ktorom vtedy prenikli do osemfinálového 4. kola.


Teraz ich čaká vystúpenie v 3. kole proti RK Lovčen Cetinje. Na základe dohody oboch klubov, ktorá sa rodila ťažko a zdĺhavo vinou viaznutia komunikácie z čiernohorskej strany, sa obe stretnutia odohrajú v považskobystrickej hale MŠK. Prvý duel je na programe v piatok 24. novembra, odveta na druhý deň v sobotu 25. 11., oba so začiatkom o 18.00 h a pod rozhodcovskou taktovkou Holanďanov Ruuda a Paula Geraetsovcov.


"Vieme o súperovi, že v domácej súťaži valcuje konkurenciu. Získali sme aj záznamy z duelov Lovčenu, takže máme určitý obraz. Je to silné družstvo, vhodne poskladané zo skúsených i mladých hráčov s dobrými fyzickými parametrami. Majú organizovanú hru i prechod do útoku. Očakávame kvalitné zápasy," uviedol pre agentúru SITA tréner MŠK Václav Straka.


Považskobystričania si po 10 rokoch vyskúšajú domáci dvojzápas na európskej pohárovej scéne. Naposledy si v sezóne 2007/2008 v 1. kole Pohára EHF dvakrát zahrali pred svojimi fanúšikmi s gruzínskym HC Tbilisi (33:25 a 35:14).


"Po októbrovej reprezentačnej pauze sme odohrali tri celkom solídne stretnutia, naša forma išla hore. Teraz sme však mali dvojtýždňovú pauzu, dúfam, že sa to neprejaví negatívne. Keďže sa s Cetinje nepoznáme, uvidíme, s čím na nás vyrukuje súper. Našou nevýhodou v tomto smere je, že v prvom stretnutí sme domácim družstvom. Lovčen má z nedávnej histórie zvučné meno. Proti takýmto tímom nehrávame každý deň, preto veríme, že si diváci nájdu cestu do haly a pomôžu nám," zaželal si Straka, ktorý má k dispozícii kompletný káder až na brankára Martina Biela (problémy s ramenom).


Hádzanári MŠK Považská Bystrica by v prípade postupu cez Cetinje zopakovali svoju osemfinálovú účasť z predchádzajúcej edície Vyzývacieho pohára.


Vyzývací pohár v hádzanej mužov 2017/2018 - 3. kolo:

prvý zápas - piatok 24. 11.:

18.00 h MŠK Považská Bystrica (SR) - RK Lovčen Cetinje (Č. Hora), rozhodujú Ruud Geraets a Paul Geraets z Holandska

odveta - sobota 25. 11.:

18.00 h RK Lovčen Cetinje (Č. Hora) - MŠK Považská Bystrica (SR), hrá sa v P. Bystrici, rozhodujú Ruud Geraets a Paul Geraets z Holandska

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner