Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Tatran v sobotu o priblíženie sa k postupu do skupinovej fázy Pohára EHF

Tatran Prešov hostí v sobotu 25. novembra islandský FH Hafnarfjördur v prvom dueli 3. kvalifikačného kola Pohára EHF hádzanárov
23.11.2017, Autor, Foto: SITA

Hádzanári Tatrana Prešov môžu napraviť svoj nezdar na európskej pohárovej scéne z úvodu sezóny, keď nepostúpili v domácom prostredí z turnaja kvalifikácie Ligy majstrov. Šancu presadiť sa budú mať v Pohári EHF mužov 2017/2018, do ktorého sa zapoja od 3. kvalifikačného kola. V ňom bude ich súperom po "naťahovaní" o osude konfrontácie 2. kola HC Petrohrad (Rus.) - HF Hafnarfjördur (Isl.) za zeleným stolom a dodatočnom uskutočnení rozstrelu napokon islandský tím. Šarišania privítajú severanov vo svojej Tatran handball aréne v sobotu 25. novembra od 19.15 h (rozhodujú Kosovčania E. Vitaku a A. Vitaku).


"Súper vychádza z obrany 0-6 a spolieha sa na rýchle protiútoky, z ktorých dávajú rýchle a jednoduché góly. Našou úlohou je rýchly návrat do obrany po každom útoku a najmä byť veľmi agresívni v prvých piatich - šiestich sekundách súperovho útoku. Musíme sa na to skoncentrovať a zastaviť rýchle kontry protivníka. Určite to nebude ľahké, súper je kvalitný, no my urobíme všetko pre to, aby sme zvládli prvú časť tohto dvojzápasu. Verím, že aj s podporou našich priaznivcov. Sme optimisticky naladení a prajeme si, aby bola hala plná," povedal tréner slovenského šampióna Slavko Goluža, ktorý nemôže počítať s dlhodobo zraneným Oliverom Rábekom. Okrem neho má Januš Lapajne problémy so streleckou rukou, ale ostatní hráči sú zdravotne v poriadku. Ante Babič má síce stále krvou podliate oko po nezavinenom zásahu protihráča ešte v domácom extraligovom stretnutí s Topoľčanmi, ale pri hre a videní mu to neprekáža.


Prešovčania sa pred Pohárom EHF v stredu víťazne naladili vysokým víťazstvom 39:17 nad ŠKP Bratislava v Slovnaft handball extralige. Pivot Tatrana Leon Vučko pred konfrontáciou so súperom, ktorý je ich poslednou prekážkou na ceste do skupinovej fázy tejto európskej súťaže mužských klubov, poznamenal: "Do domáceho zápasu pôjdeme naplno, chceme si do odvety zobrať taký výsledok, aby sme na Island išli s čo najväčším náskokom. Po stretnutí s ŠKP máme dva dni na to, aby sme sa na Hafnarfjördur čo najlepšie pripravili. Súpera si ešte detailne rozoberieme na videu, ale vieme, že zvyknú hrať obranu 0-6, majú nebezpečnú ľavú spojku i pivota."


Hafnarfjördur vyradil v 1. kvalifikačnom kole Duklu Praha, keď nad českým šampiónom zvíťazil 31:25 doma a 30:27 vonku. V 2. kole zažili Islanďania drámu. Na svojej palubovke si poradili s ruským HC Petrohrad 32:27, na jeho pôde podľahli identickým výsledkom 27:32. Hoci sa následne malo rozhodnúť v rozstrele zo značky pokutového hodu, prišlo zlyhanie zo strany delegovaných osôb (litovskí arbitri Tomas Barysas a Povilas Petrušis, delegát Kurt Roger Sjölund z Fínska). Hralo sa totiž predĺženie, v ktorom hostia znížili rozdiel v skóre na 33:37 a tešili sa z postupu. Nie však dlho, keďže Petrohradčania podali protest, EHF im vyhovela a nariadila dodatočný rozstrel. V ňom využili hráči Hafnarfjörduru štyri z piatich pokusov (zaváhali len pri prvom), kým ich súperi iba tri (neuspeli v druhej a tretej sérii). Rozhodujúci na 4:3 premenila ľavá spojka Ísak Rafnsson.


O postupujúcich z 3. kvalifikačného kola Pohára EHF sa rozhodne počas nadchádzajúceho víkendu 25./26. 11. 2017. Výnimkou je dvojica Tatran Prešov - FH Hafnarfjördur, ktorej odvetný duel je na programe o týždeň neskôr v sobotu 2. decembra o 15.00 h SEČ na islandskej pôde. Úspešnejší z dvojzápasov preniknú do skupinovej fázy, v ktorej si Prešovčania zahrali v sezónach 2012/2013 a 2013/2014.


Pohár EHF v hádzanej mužov 2017/2018 - 3. kolo kvalifikácie:

prvý zápas - sobota 25. novembra:

19.15 h Tatran Prešov (SR) - FH Hafnarfjördur (Isl.), rozhodujú: Erdoan Vitaku a Arsim Vitaku z Kosova

odveta - sobota 2. decembra:

15.00 h SEČ FH Hafnarfjördur (Isl.) - Tatran Prešov (SR), rozhodujú: Davor Lončar a Zoran Lončar z Chorvátska

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner