Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Na Pasienkoch tesná prehra Sloveniek s hostiteľom MS 2017

Slovensko - Nemecko 22:23 (13:16)
24.11.2017, Autor: SITA, Foto: TASR

Hádzanárky Slovenska nezískali skalp organizátora tohtoročných decembrových majstrovstiev sveta. Zverenky kouča Dušana Poloza podľahli reprezentantkám Nemecka v piatkovom medzištátnom stretnutí v Hant aréne na bratislavských Pasienkoch tesne 22:23 (13:16). Najlepšou strelkyňou výberu SR bola do tretice v tohtotýždňových zápasoch Simona Szarková, autorka 12 gólov. Pre Slovenky to bol už tretí prípravný duel počas aktuálneho zrazu, v utorok v Pančeve (30:30) a v stredu v Belehrade (24:26) si zmerali sily so Srbkami.


Sériu vystúpení, ktorými sa pripravujú na pokračovanie kvalifikácie ME 2018, zavŕšia začiatkom budúceho týždňa, keď sa v pondelok 27. novembra od 17.30 h predstavia v Púchove a v utorok 28. 11. od 17.00 h v Trenčíne proti Islanďankám.


Výsledok - streda:


Slovensko - Nemecko 22:23 (13:16)

Zostava a góly SR: Medveďová, Gubiková, Furgaláková - Minárčiková 2, Pastorková, Tulipánová, Rechtorisová 1, Patrnčiaková, Pócsíková, Takáčová, M. Školková 2, M. Rajnohová 3, Kučerová, S. Szarková 12/3, Demajová, Habánková, Bujnochová 2

Najviac gólov za Nemecko: Bölková 5, Geschkeová 4/2

pok. hody: 3/3 - 3/2, vylúčené: 3 - 3, rozhodovali: Brunovský a V. Čanda (obaja SR), 250 divákov


Slovenky sa ujali hneď v 1. min vedenia Rechtorisovou a držali s favoritom krok. Nemky prvýkrát vyhrávali v 6. min (4:3). Keď hostky zvýšili v 13. min na 9:5, kouč SR Poloz si zobral oddychový čas. Hneď po ňom najlepšia kanonierka slovenského tímu Szarková (v prvom dejstve skórovala dovedna sedemkrát, pozn.) dvoma presnými zásahmi znížila na 7:9, Nemky si však až do konca prvého polčasu udržiavali dvoj- až štvorgólový náskok.


V druhom polčase Slovenky zlepšili obranu a aj s podporou zákrokov Gubikovej v bránke sa snažili dotiahnuť na favorizovaného súpera. V 37. min Rajnohová znížila na 16:18, dvojgólový rozdiel v prospech Nemecka bol aj v 57. min, keď na 20:22 upravila Szarková. Tá istá hráčka 90 sekúnd pred koncom vykresala nádej na obrat vo vývoji (21:22). Nemky však vzápätí využili presilovku a poistili si víťazstvo. Bodku za stretnutím z pokutového hodu dala symbolicky najlepšia strelkyňa duelu - dvanásťgólová Szarková.


Hlasy:

Dušan Poloz (tréner SR): "Nemky boli silnejšími súperkami ako Srbky, minimálne o triedu lepšie. Je potešujúce, že sme s ďalším účastníkom držali krok a až do konca nebolo o osude duelu rozhodnuté. Dosiahnuté výsledky však nepreceňujem, Srbsko i Nemecko sú v príprave na MS, my však tiež skúšame svoje veci. V prvom polčase skončila takmer každá strela v našej sieti, v druhom dejstve sme obranu zlepšili. Problém máme so spojkovým radom, z ktorého hráčky nevyvíjajú na súpera strelecký tlak až na jednu výnimku - Simu Szarkovú. Ak chceme v dueli so súperom tohto rangu zvíťaziť, potrebujeme, aby sme mali aspoň dve - tri takéto hráčky. V druhom polčase bola pasáž, keď sme mali päťkrát loptu vo svojich rukách, ale vyprodukovali sme z toho, ak sa nemýlim, jedinú strelu. To bolo kľúčové pre ďalší vývoj."


Simona Szarková (spojka SR a najlepšia strelkyňa duelu): "O tom, že sme neuhrali aspoň nerozhodný výsledok, rozhodol náš výkon v obrane v prvom polčase. Boli sme málo agresívne, nechávali sme Nemkám veľa priestoru. Ony sa dostávali do preskokov a strieľali ľahké góly. Pri bránení sme neboli dostatočne dôsledné. Po zmene strán sa to zlepšilo. Škoda prehry. Hoci dokážeme hrať vyrovnané partie aj s kvalitnými protivníkmi, tieto tesné výsledky mrzia. Máme sa ešte čo učiť a zdokonaľovať náš herný prejav. Mne defenzívna obrana nemeckého tímu vyhovovala, dokázala som sa cez ňu presadzovať. Na povzbudenie potrebujeme už víťazstvo. Dúfam, že nad Islandom vyhráme a úspešne zakončíme reprezentačný zraz."


Ďalší program zápasov hádzanárok SR počas aktuálneho reprezentačného zrazu:

pondelok 27. novembra: Slovensko - Island (17.30, sTC aréna, Púchov)

utorok 28. novembra: Slovensko - Island (17.00, Mestská športová hala, Trenčín)

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner