Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Aj v trenčianskej odvete dvojgólová prehra tímu žien SR s Islandom

Slovensko - Island 25:27 (10:10)
28.11.2017, Autor, Foto: SITA

Slovenské hádzanárky sa ani na záver vyše týždňového sústredenia nedočkali víťazstva. V záverečnom medzištátnom prípravnom zápase aktuálneho prípravného bloku podľahli v utorok v Mestskej športovej hale v Trenčíne Islanďankám 25:27 (10:10) a neodplatili im pondelkovú prehru z Púchova (26:28). Najviac gólov tímu SR dosiahla v ostatnom čase už tradičná kanonierka Simona Szarková, ktorá skórovala šesťkrát. Slovenky ešte predtým prehrali v Bratislave s výberom Nemecka 22:23, v Belehrade nestačili na Srbky 24:26 a s rovnakými súperkami remizovali v Pančeve 30:30.

Zverenky trénera Dušana Poloza sa pripravujú na budúcoročné pokračovanie kvalifikácie ME 2018, v ktorej ich v závere marca čaká dvojzápas s Taliankami, koncom mája kľúčový duel s Čiernohorkami a začiatkom júna proti Poľkám posledné vystúpenie.


Výsledok - utorok:

Slovensko - Island 25:27 (10:10)

Zostava a góly SR: Medveďová, Furgaláková - Minárčiková 4, Tulipánová, Rechtorisová 2, Patrnčiaková 2, Takáčová, Kučerová 3, S. Szarková 6/1, Demajová 1, Olšovská 1, Fiľková-Trehubová 3/1, Habánková 1, Rebičová 2, Bujnochová, Šutranová

pok. hody: 2/2 - 2/1, vylúčené: 2 - 1, rozhodovali: Balogh a Klimko (obaja SR), 320 divákov


Slovenky začali odvetu lepšie, v 5. min vyhrávali 3:1 a ich náskok mohol byť aj výraznejší, ale párkrát skončila lopta na konštrukcii islandskej bránky. Severanky to využili a v 10. min sa dotiahli na 3:3. Vzápätí Polozove zverenky odskočili na 5:3, ale potom od 13. do 20. min neskórovali a hostky trojgólovou šnúrou otočili na 6:5. V 24. min Szarková opäť naklonila skóre na slovenskú stranu (8:7). Keď Demajová úspešne zakončila kontru v 28. min (10:8), vyzeralo to, že tím SR pôjde na polčasovú prestávku s miernym náskokom. O ten však prišiel v zostávajúcom čase úvodného dejstva. Tesne pred klaksónom vyrovnala krídelníčka Albertsdóttirová (10:10).

Po zmene strán sa vývoj skóre otočil. Islanďanky v 34. min išli do vedenia 13:11 a o tri minúty neskôr vyhrávali 15:12. Slovenkám opäť robila problémy vysunutá obrana súpera, ale pri veľkej snahe sa im podarilo vyrovnať v 46. min, keď presne namierila Szarková (18:18). Vzápätí po oddychovom čase hostky opäť odskočili (20:18), ale z vedenia sa dlho netešili (20:20). Habánkovej úspešné zakončenie rýchleho protiútoku prinieslo v 53. min opäť naklonenie stavu na slovenskú stranu (22:21). V ďalšom priebehu sa skóre prelievalo z jednej strany na druhú, v závere urobili menej chýb Islanďanky, ktoré napokon vyhrali 27:25.


Hlasy:

Dušan Poloz (tréner SR): "Aj dnes sme pracovali na tom, aby sme vyhrali zápas. V odvetnom dueli sme zahrali lepšie v prvom polčase, bolo to vďaka zmene obranného systému na 0-6. V závere sme nakopili technické chyby, za nerozhodného stavu sme neuhrali dve bežné akcie na strede a stratili loptu. Pre hráčky, ktoré nemajú možnosť hrať európske poháre, je to však obrovská skúška."


Eva Minárčiková (pivotka SR): "K úspešnému zvládnutiu odvety nám chýbala kvalitnejšia obrana lepšie premieňanie šancí v druhom polčase. Škoda nevydareného úvodu druhého polčasu, keď sme nedodržali to, čo sme si povedali v šatni. Opäť nám robila aj vysunutá defenzíva Islanďaniek. Je to však pre nás poučenie do budúcnosti."

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner