Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Prešov v prípade postupu pri žrebe v IV. koši

EHF rozdelila pred žrebom účastníkov skupinovej fázy Pohára EHF mužov do štyroch košov
29.11.2017, Autor, Foto: SITA

Hádzanári Tatrana Prešov zatiaľ nemajú istotu postupu do skupinovej fázy Pohára EHF mužov 2017/2018, keďže po sobotňajšom domácom víťazstve 24:21 nad islandským FH Hafnarfjördur je pred nimi ešte odveta na palubovke súpera (2. 12.). Ešte predtým - vo štvrtok 30. novembra o 11.00 h vo Viedni - sa však uskutoční žrebovanie skupinovej fázy. Európska hádzanárska federácia (EHF) už zverejnila rozdelenie šestnástky klubov do jednotlivých košov. Postupujúci z dvojice Tatran Prešov - FH Hafnarfjördur je zaradený do posledného IV. koša spolu so slovinským RD Koper, švajčiarskym Wacker Thun a švédskym Lugi HF. S touto trojicou klubov sa Šarišania určite nestretnú.


Aktuálna sezóna je už šiestou, keď sa hrá v Pohári EHF (po zlúčení s PVP) skupinová fáza. V edícii 2017/2018 sa predstavia tímy z 12 krajín, najpočetnejšie - až trojnásobné - zastúpenie má Nemecko, z Francúzska a Španielska sú dve družstvá. Či bude medzi účastníkmi aj slovenský šampión, sa rozhodne v sobotu. Podľa regúl sa v jednej skupine nemôžu stretnúť zástupcovia z rovnakej krajiny. Obhajca prvenstva Frisch Auf! Göppingen je nasadený do I. koša spolu s bundesligovým rivalom a finalistom uplynulej sezóny Füchse Berlín, francúzskym Chambéry Savoie Mont Blanc Handball a bieloruským SKA Minsk. Úvodné zápasy skupinovej fázy Pohára EHF sú na programe 10./11. februára 2018, boje v nej vyvrcholia 31. marca/1. apríla.


Rozdelenie klubov do košov pred štvrtkovým žrebom skupinovej fázy Pohára EHF 2017/2018:

I. kôš: SKA Minsk (Biel.), Chambéry Savoie Mont Blanc Handball (Fr.), Frisch Auf! Göppingen (Nem.), Füchse Berlín (Nem.)

II. kôš: Bjerringbro-Silkeborg (Dán.), Helvetia Anaitasuna (Šp.), Cocks (Fín.), KS Azoty-Pulawy SA (Poľ.)

III. kôš: RK Nexe Našice (Chor.), Fraikin BM. Granollers (Šp.), Saint-Raphaël Var Handball (Fr.), SC Magdeburg (Nem.)

IV. kôš: RD Koper (Slovin.), Wacker Thun (Švaj.), Lugi HF (Švéd.), postupujúci z dvojice Tatran Prešov (SR)/FH Hafnarfjördur (Isl.)

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner