Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Ak Tatran postúpi, čakajú ho Minsk, Silkeborg a Magdeburg

Žreb skupinovej fázy Pohára EHF v hádzanej mužov 2017/2018
30.11.2017, Autor, Foto: SITA

Hádzanári Tatrana Prešov sa vo štvrtok predpoludním dozvedeli mená súperov, ktorí by na nich čakali v prípade postupu do skupinovej fázy Pohára EHF mužov 2017/2018. Zverenci trénera Slavka Golužu zatiaľ smerujú po sobotňajšom domácom víťazstve 24:21 nad islandským FH Hafnarfjördur medzi šestnásť najlepších tímov tejto európskej pohárovej súťaže mužských klubov, ale zisk miestenky potrebujú ešte potvrdiť v odvete 3. kvalifikačného kola v sobotu 2. decembra na palubovke súpera.


V každom prípade je po štvrtkovom žrebe vo viedenskom sídle Európskej hádzanárskej federácie jasné, že postupujúci z dvojice Prešov - Hafnarfjördur bude účinkovať v A-skupine spolu s bieloruským SKA Minsk, dánskym Bjerringbro-Silkeborg a nemeckým SC Magdeburg.


"V prípade postupu by nás v skupinovej fáze čakali atraktívni protivníci z Nemecka a Dánska. Veľmi radi by sme si zmerali sily práve s takýmito silnými tímami, pretože tieto zápasy by nám reálne ukázali, kde sa momentálne nachádzame. Bieloruský Minsk je, samozrejme, takisto veľmi náročný súper, takže žreb zoradil do A-skupiny Pohára EHF 20174/2018 veľmi kvalitné mužstvá. Najskôr však musíme úspešne zvládnuť sobotňajší odvetný zápas 3. kola kvalifikácie na Islande,“ povedal generálny manažér Tatrana Miroslav Benický.


"My sme spokojní, žreb pre nás dopadol dobre. Myslím si, že máme šancu vybojovať si postup do štvrťfinále. Hlavným favoritom skupiny je Magdeburg, ale je v našich silách ho na domácej pôde zdolať. Máme z lanskej sezóny Ligy majstrov pozitívne skúsenosti so súbojov s nemeckými klubmi. Minsk je náročný protivník, ale tiež si naňho pred našimi fanúšikmi trúfame. Kvality Prešova či Hafnarfjörduru nepoznám, ale naše vyhliadky na prienik do ďalších bojov vidím nádejne," uviedol riaditeľ Bjerringbro-Silkeborg Jesper Schou. Spokojnosť vyjadril aj výkonný šéf SC Magdeburg Marc-Henrik Schmedt: "Naša skupina je veľmi silná, Pre nás je však prioritou, aby Magdeburg postúpil do vyraďovacích bojov."


EHF ešte pred žrebovaním rozdelila šestnástku klubov do štyroch košov. Postupujúci z dvojice Tatran Prešov - FH Hafnarfjördur spolu so slovinským RD Koper, švajčiarskym Wacker Thun a švédskym Lugi HF figurovali v poslednom IV. koši, čiže sa nemohli dostať spolu do skupiny. Papierik s úradujúcim slovenským šampiónom a islandským tímom vytiahli z osudia ako úplne posledný a pre úspešného kvalifikanta zostalo miesto už len v A-skupine. Tesne predtým vyžrebovali Koper, ktorý sa dostal do "céčka", kde síce účinkuje obhajca prvenstva Frisch Auf! Göppingen z Nemecka, ale aj fínsky Cocks či chorvátsky RK Nexe Našice, čo by by boli aj pre Tatran veľmi prijateľní súperi v boji o jednu z dvoch postupových priečok do štvrťfinále.


Aktuálna sezóna je už šiestou, keď sa hrá v Pohári EHF (po zlúčení s PVP) skupinová fáza. V edícii 2017/2018 sa predstavia tímy z 12 krajín, najpočetnejšie - až trojnásobné - zastúpenie má Nemecko, z Francúzska a Španielska sú dve družstvá. Či bude medzi účastníkmi aj slovenský šampión, sa rozhodne v sobotu. Úvodné zápasy skupinovej fázy Pohára EHF sú na programe 10./11. februára 2018, boje v nej vyvrcholia 31. marca/1. apríla.


Žreb skupinovej fázy Pohára EHF hádzanárov 2017/2018:

A-skupina: SKA Minsk (Biel.), Bjerringbro-Silkeborg (Dán.), SC Magdeburg (Nem.), postupujúci z dvojice Tatran Prešov (SR)/FH Hafnarfjördur (Isl.)

B-skupina: Füchse Berlín (Nem.), Helvetia Anaitasuna (Šp.), Saint-Raphaël Var Handball (Fr.), Lugi HF (Švéd.)

C-skupina: Frisch Auf! Göppingen (Nem.), Cocks (Fín.), RK Nexe Našice (Chor.), RD Koper (Slovin.)

D-skupina: Chambéry Savoie Mont Blanc Handball (Fr.), KS Azoty-Pulawy SA (Poľ.), Fraikin BM. Granollers (Šp.), Wacker Thun (Švaj.)


Hracie termíny:

1. kolo: 10. - 11. 2. 2018

2. kolo: 17. - 18. 2.

3. kolo: 24. - 25. 2.

4. kolo: 3. - 4. 3.

5. kolo: 24. - 25. 3

6. kolo: 31. 3. - 1. 4.

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner