Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Rusky do osemfinále bez zaváhania, prvá prehra nórskych obhajkýň

23. svetový šampionát hádzanárok v Nemecku - piatkové výsledky - súhrn
09.12.2017, Autor: SITA, Foto: germanyhandball.com

Posledné dve miestenky do osemfinále si na XXIII. majstrovstvách sveta v hádzanej žien v Nemecku (1. - 17. 12. 2017) vybojovali v C-skupine Japonsko a Čierna Hora. Japonky si poľahky poradili s Tunisankami (31:13) a Čiernohorkám stačila aj remíza s Brazílčankami (23:23).


Základnou fázou prešiel bez zaváhania len jediný tím - Rusko v C-skupine, ktorú zakončilo výhrou nad Dánskom 32:27. O doterajšiu stopercentnú bilanciu prišli titul obhajujúce Nórsko a aj Rumunsko. Úradujúce šampiónky na záver podľahli v súboji o prvenstvo v B-skupine Švédkam 28:31 a Rumunky utrpeli vysokú prehru 17:26 s Francúzkami, ale aj tak zostali na 1. mieste v A-skupine.


Prvýkrát odchádzalo z palubovky ako zdolané družstvo domáce Nemecko, ktoré nestačilo na Holandsko (23:31). Toto zaváhanie hádzanárok organizátorskej krajiny využili Srbky, ktoré sa po triumfe nad Kórejčankami (33:28) stali bez prehry víťazkami D-skupiny.


Súhrn výsledkov piatkových stretnutí základných skupín na XXIII. majstrovstvách sveta v hádzanej žien v Nemecku (1. - 17. 12. 2017):


A-skupina (Trier):

Angola - Paraguaj 32:28 (16:17)

Francúzsko - Rumunsko 26:17 (17:7)

Španielsko - Slovinsko 33:26 (13:14)


Konečná tabuľka A-skupiny:

1. Rumunsko 5 4 0 1 123:112 8 - postup do osemfinále

2. Francúzsko 5 3 1 1 135:98 7 - postup

3. Španielsko 5 3 1 1 135:109 7 - postup

4. Slovinsko 5 3 0 2 138:134 6 - postup

5. Angola 5 1 0 4 124:141 2

6. Paraguaj 5 0 0 5 95:156 0


B-skupina (Bietigheim-Bissingen):

Argentína - Poľsko 20:38 (9:19)

Česko - Maďarsko 29:30 (14:17)

Nórsko - Švédsko 28:31 (18:16)


Konečná tabuľka B-skupiny:

1. Švédsko 5 4 0 1 160:139 8 - postup

2. Nórsko 5 4 0 1 163:110 8 - postup

3. Maďarsko 5 3 0 2 138:127 6 - postup

4. Česko 5 2 0 3 134:147 4 - postup

5. Poľsko 5 2 0 3 144:145 4

6. Argentína 5 0 0 5 102:173 0


C-skupina (Oldenburg):

Japonsko - Tunisko 31:13 (15:6)

Brazília - Čierna Hora 23:23 (13:12)

Dánsko - Rusko 27:32 (11:12)


Konečná tabuľka C-skupiny:

1. Rusko 5 5 0 0 149:111 10 - postup

2. Dánsko 5 3 0 2 142:120 6 - postup

3. Japonsko 5 2 1 2 134:130 5 - postup

4. Čierna Hora 5 2 1 2 135:127 5 -postup

5. Brazília 5 1 2 2 110:119 4

6. Tunisko 5 0 0 5 93:156 0


D-skupina (Lipsko):

Čína - Kamerun 26:26 (13:13)

Holandsko - Nemecko 31:23 (18:10)

Srbsko - Kórejská republika 33:28 (15:14)


Konečná tabuľka D-skupiny:

1. Srbsko 5 3 2 0 159:121 8 - postup

2. Holandsko 5 3 1 1 149:111 7 - postup

3. Nemecko 5 3 1 1 120:95 7 - postup

4. Kórejská republika 5 3 0 2 134:118 6 - postup

5. Kamerun 5 0 1 4 105:150 1

6. Čína 5 0 1 4 92:164 1


osemfinálové dvojice:

Švédsko - Slovinsko, Nórsko - Španielsko, Maďarsko - Francúzsko, Česko - Rumunsko, Čierna Hora - Srbsko, Japonsko - Holandsko, Dánsko - Nemecko, Rusko - Kórejská republika

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner