Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Slováci pred kvalifikáciou MS 2019 ešte dvakrát proti Čechom

Nominácia hádzanárov Slovenska na decembrovú a januárovú reprezentačnú akciu
11.12.2017, Autor: SITA, Foto: msk.sk

Hádzanárska reprezentácia mužov Slovenska uzavrie kalendárny rok 2017 dvoma medzištátnymi priateľským zápasmi s Českom. V januári už príde na rad zostávajúca časť I. fázy kvalifikácie o postup na MS 2019 v Nemecku a Dánsku.


Hlavný kouč SR Heine Ernst Jensen nominoval na obe akcie národného tímu dva rozdielne kádre. V prípravných stretnutiach v Považskej Bystrici (28. 12. od 18.00 h) a vo Frýdku-Místku (29. 12. od 17.00 h) nebude mať k dispozícii všetkých hráčov, chýbať budú predovšetkým legionári. Proti Čechom nastúpi 16-členný výber zložený z hráčov Slovnaft handball extraligy, ktorých doplnia legionári pôsobiaci v Maďarsku a Švajčiarsku. Do reprezentácie sa po čase vracajú brankár Michal Shejbal a Martin Slaninka. Zraz je plánovaný na stredu 27. 12. 2017 do 16.00 h v Púchove.


Potom sa Slováci zídu hneď na Nový rok 1. 1. 2018 popoludní v Bratislave, kde začnú prípravu na štyri kvalifikačné vystúpenia. Na dvojzápas s Fínskom (4. 1. vo Vantaa a 7. 1. v Považskej Bystrici) a duely proti Rusku (11. 1. v P. Bystrici) a Luxembursku (14. 1. v Luxemburgu) nominoval Jensen 19 hráčov. Prvýkrát pod jeho vedením by sa mala predstaviť aj opora bundesligového HC Erlangen Martin Straňovský.


Nominácia mužskej reprezentácie hádzanárov Slovenska decembrové medzištátne zápasy proti Česku (28. a 29. 12. 2017):

brankári: Michal Shejbal (TSV St. Otmar Handball St. Gallen/Švaj.), Michal Martin Konečný (HC Sporta Hlohovec)

pivoti: Martin Slaninka (HSC Suhr Aarau/Švaj.), Boris Rešovský (Tatran Prešov)

krídla: Dávid Michalka, Branislav Cigáň (obaja HK Agro Topoľčany), Šimon Michniewicz (HKM Šaľa), Gabriel Hricišon (HC Štart Nové Zámky)

spojky: Ľubomír Ďuriš, Matej Mikita (obaja B.Braun Gyöngyös/Maď.), Jakub Mikita (Csurgói KK/Maď.), Maroš Baláž (Váci KSE/Maď.), Tomáš Rečičár (Tatran Prešov), Vladimír Guzy (HKM Šaľa), Marek Hlinka (HK Agro Topoľčany), Martin Potisk (HáO TJ Slovan Modra)


Náhradníci:

brankár: Patrik Králik (HK Agro Topoľčany)

krídlo: Maroš Hájnik (HKM Šaľa)


Nominácia mužskej reprezentácie hádzanárov Slovenska na januárové zápasy v I. fáze kvalifikácie MS 2019:

brankári: Teodor Paul (Váci KSE/Maď.), Marián Žernovič (FTC KN KFT Budapešť/Maď.), Michal Shejbal (TSV St. Otmar Handball St. Gallen/Švaj.)

pivoti: Dominik Kalafut (TSV Hannover-Burgdorf/Nem.), Andrej Petro (Eger SBS Eszterházy SZSE/Maď.), Michal Kopčo (Sporting CP Lisabon/Portug.), Martin Slaninka

(HSC Suhr Aarau/Švaj.)

krídla: Martin Straňovský (HC Erlangen), Tomáš Urban (Frisch Auf! Göppingen/Nem.), Miroslav Volentics (HSG Wetzlar/Nem.), Radoslav Antl (Eger SBS Eszterházy SZSE/Maď.), Dávid Michalka (HK Agro Topoľčany)

spojky: Patrik Hruščák (HC Elbflorenz Drážďany/Nem.), Ľubomír Ďuriš, Matej Mikita (obaja B.Braun Gyöngyös/Maď.), Jakub Mikita (Csurgói KK/Maď.), Maroš Baláž (Váci KSE/Maď.), Lukáš Urban, Dominik Krok (obaja Tatran Prešov)


Náhradník: Csaba Szücs ml. (Bergischer HC/Nem.)

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner