Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Ďurišovci šokovali v Maďarsku aj samých seba

Hádzanárske prekvapenie v podaní Gyöngyösu si naživo vychutnala aj skupina fanúšikov Sporty Hlohovec
12.12.2017, Autor: slovakhandball.sk, Foto: facebook Fanklub HC Sporta Hlohovec

Pekný mikulášsky darček pripravili hádzanári B.Braun Gyöngyös svojim priaznivcom, keď v minulotýždňovom zápase 4. kola najvyššej maďarskej súťaže dokázali remizovať s úradujúcim vicešampiónom a účastníkom Ligy majstrov MOL-Pick Szeged 33:33 (18:19). Výrazný podiel na prekvapení mali aj slovenskí hráči pôsobiaci v Gyöngyösi. Matej Mikita zaťažil konto súpera šiestimi a Ľubomír Ďuriš piatimi gólmi. Tvorca hry tímu B.Braun i reprezentácie SR Ďuriš pre slovakhandball.sk ochotne priblížil, čo so spoluhráčmi vyviedli pred kulisou takmer 900 divákov druhému tímu tabuľky a najväčšiemu konkurentovi hviezdneho Veszprému.


Ako sa vám podarilo zaskočiť jeden z najlepších klubov v Maďarsku?

- Ani sám neviem. Neprekvapili sme len ostatných, ale aj samých seba. Vedeli sme, že Szegedu sa aktuálne až tak nedarí a nehrá podľa predstáv. My sme išli

podať čo najlepší výkon. Kým náš súper pôsobil unaveným dojmom, nám vychádzalo prakticky všetko. Išla nám streľba, darili sa nám protiútoky, brankár výborne zachytal. Hráčov Szegedu sme zaskočili.


V závere stretnutie ste sám dvakrát poslali svoj tím do vedenia (32:31 v 57. min, 33:32 v 60. min). Nebola šanca získať skalp kvalitného súpera?

- A to ešte náš pivot nepremenil šancu, mohli sme ísť do dvojgólového vedenia. Možno by potom duel dopadol inak. V posledných 30 sekundách sme už držali loptu, príliš sme neriskovali, aby sme neprišli o nerozhodný výsledok, s ktorým sme boli spokojní. Proti takémuto súperovi je lepší jeden bod v hrsti ako nič.


Pozitívny výsledok s favoritom na titul môže byť povzbudením do ďalších zápasov. Platí to aj v prípade Gyöngyösu?

- My sme mali takpovediac už nôž na krku. Aj s vedením sme si povedali, že musíme zvládnuť tieto tri - štyri zápasy. Hoci súboj so Szegedom medzi tieto stretnutia nepatril, zisk bodu proti nemu je pre nás čerešničkou. Szeged nezvykne strácať body, pred nami síce remizoval aj s Budakalászom, ale okrem toho má na konte už len víťazstvá. Jedinú ligovú prehru v sezóne utrpel s úradujúcim šampiónom Veszprémom. 


Aká bola odozva na prekvapujúci výsledok?

- Dosť veľká, ktovie kedy sa Gyöngyösu podarí zopakovať takéto niečo. Osobne som mal veľa gratulantov, diváci boli nadšení. Na náš ďalší duel do Budapešti vycestovala približne stovka či dve našich fanúšikov. Trochu sme ich našimi výsledkami v ostatných vystúpeniach ´oživili´.


Sledujete ešte počínanie vášho niekdajšieho klubu HC Sporta Hlohovec?

- Samozrejme. Naposledy síce chalani prehrali na pôde MŠK Považská Bystrica. Práve klub, ktorého som odchovancom, pretrhol ich šnúru šiestich duelov bez prehry. Sporte očividne pomohol príchod českej posily Kývalu, potrebovali totiž aj góly z diaľky. Slovenská extraliga je tiež vyrovnaná, uvidíme, kam to Sporta dotiahne.


Zdá sa, že na vás a úspešné pôsobenie v Hlohovci nezabúdajú ani fanúšikovia Sporty.

- Som s nimi v kontakte, už dlhšie avizovali, že sa chcú prísť pozrieť. Napokon sme sa dohodli na mikulášsky duel proti Szegedu, na ktorý sa očakávalo plné hľadisko. Musím uznať, že si vybrali dobrý zápas. Vyzerá to tak, že nám priniesli aj šťastie. Zaujímavé je, že vždy, keď sa niekto známy príde na nás pozrieť, tak sa nám darí. Asi by som mal častejšie organizovať takéto výjazdy... 


Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner