Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Prešovčan Butorac aj do tretice v najlepšej sedmičke SEHA League

Ľavoruký kanonier Tatrana Prešov získal ocenenie po septembri, októbri aj za mesiac november
13.12.2017, Autor, Foto: SITA

Ešte ani jedna z troch doteraz vyhlásených najlepších sedmičiek v rámci 7. ročníka hádzanárskej SEHA Gazprom League nezostala bez Bruna Butoraca. Opora Tatrana Prešov podáva konštantne kvalitné výkony a je hlavnou oporou úradujúceho slovenského šampióna. Jeho výkony v novembri opäť zaujali zostavovateľov hviezdneho tímu, do ktorého sa po septembri a októbri dostal tretí mesiac za sebou. Ľavoruký chorvátsky kanonier sa v All Star tíme ocitol opäť na poste pravého krídla, za september v ňom bol ako pravá spojka. Z Prešovčanov si v doterajšom priebehu sezóny vyslúžil okrem neho toto ocenenie už iba Dominik Krok za september.


Butorac dostal podľa oficiálneho webu súťaže novembrovú nomináciu sa skvelý výkon v Skopje, kde nastrieľal Metalurgu 11 gólov. Hoci väčšinou nastupuje na pozícii pravej spojky, súperov dokáže "ničiť" aj z priestoru krídla. Za všetko hovorí, že je najlepším strelcom súťaže.


Do najlepšej sedmičky podľa jednotlivých postov za november sa dostali zástupcovia šiestich klubov. Macedónsky líder HC Vardar Skopje má v nej duo Marsenič, tréner González, chorvátsky PPD Záhreb dvojicu Mandalinič, Markovič. Po jednom hráčovi sú v ňom okrem slovenského Tatrana Prešov (Butorac) aj zo slovinských RK Gorenje Velenje (Medved), RK Celje Pivovarna Laško (Panjtar) a chorvátskeho RK Nexe Našice (Barišič Jaman). Októbrové zaradenie si v novembri zopakovala trojica Butorac, Mandalinič a González, pričom práve prešovský hráč a kouč suverénneho lídra súťaže nechýbali medzi ocenenými od začiatku sezóny ani raz.


All Star tím SEHA Gazprom League za november 2017:

brankár Aljaž Panjtar (Celje Pivovarna Laško) - ľavé krídlo Niko Medved (Gorenje Velenje), ľavá spojka Stipe Mandalinič (PPD Záhreb), stredná spojka Saša Barišič Jaman (Nexe Našice), pivot Mijajlo Marsenič (Vardar Skopje), pravá spojka Žarko Markovič (PPD Záhreb), pravé krídlo Bruno Butorac (Tatran Prešov), tréner Raúl González (Vardar Skopje)

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner