Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Nórky deklasovali Rusky, semifinále už bez Češiek

23. svetový šampionát hádzanárok v Nemecku
14.12.2017, Autor: SITA, Foto: germanyhandball2017.com

Po Švédsku a Francúzsku si postup do semifinále na XXIII. majstrovstvách sveta v hádzanej žien v Nemecku (1. - 17. 12. 2017) vybojovali aj Nórsko a Holandsko.


Nórskej obhajkyne prvenstva si vo štvrťfinálovom šlágri v GETEC Arene v Magdeburgu poradili s ruskými úradujúcimi olympijskými víťazkami jednoznačne 34:17 (15:8). Malo to byť predčasné finále, ale bola to jednoznačná záležitosť Nórok, ktoré v stredu svoje súperky doslova deklasovali. Rusky síce prešli základnou fázou ako jediné bez zaváhania, ale vo vyraďovacej časti im akoby došiel dych. Už v osemfinále sa proti Kórejčankám zachránili až v predĺžení, vo štvrťfinále ich prvá prehra na tohtoročnom šampionáte stála účasť v boji o medaily. Nórky delia už len dva kroky od štvrtého titulu svetových šampiónok. Najbližšie sa im do cesty postavia hádzanárky Holandska, s ktorými to bude vo vzájomnom súboji repríza finále MS 2015 i ME 2016.


Holanďanky nepustili do semifinále Češky. Zverenky trénera Jana Bašného si už nevylepšili úspešné účinkovanie na MS 2017, kde dosiahli svojho najlepší výsledok v histórii šampionátov, a v stredajšom štvrťfinále podľahli v Magdeburgu reprezentantkám "oranjes" 26:30 (16:17). Českým hráčkam nevyšiel vstup, keď úvodnú desaťminútovku prehrali 1:7, ale o jedenásť minút neskôr zaostávali už len 9:10. Po zmene strán sa im podarilo aj vyrovnať a nádej na ďalšiu senzáciu si držali až do záverečnej päťminútovky. Malá v 54. min znížila na 26:27, ale v zostávajúcom čase už neskórovali. Holandské hádzanárky si druhýkrát zahrajú v semifinále, pred dvoma rokmi si na MS vybojovali vicemajstrovský titul.


Súhrn výsledkov stredajších stretnutí na XXIII. majstrovstvách sveta v hádzanej žien v Nemecku (1. - 17. 12. 2017):

Štvrťfinále (Magdeburg):

Holandsko - Česko 30:26 (17:16)

Najviac gólov: Abbinghová 14/4 - I. Luzumová 11/5


Nórsko - Rusko 34:17 (15:8)

Najviac gólov: Mörková 9 - Kočetovová 5


semifinálové dvojice: Švédsko - Francúzsko, Holandsko - Nórsko

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner