Prešov v SEHA League opäť prehral, účasť vo Final Four sa mu vzďaľuje

RK Celje Pivovarna Laško (Slovin.) - Tatran Prešov (SR) 32:28 (13:13)
17.12.2017, Autor: SITA, Foto: seha liga

Hádzanári Tatrana Prešov zakončili svoje tohtoročné účinkovanie v 7. ročníku nadnárodnej "SEHA /South East Handball Association/ Gazprom League" prehrou. V sobotňajšom zápase 12. kola podľahli na palubovke slovinského RK Celje Pivovarna Laško 28:32 (13:13). Hráči Tatrana neodplatili svojmu konkurentovi v boji o účasť na turnaji Final Four septembrovú domácu prehrou 25:26 a predĺžili svoju sériu bez víťazstva už na päť stretnutí (0 - 1 - 4). Najlepším strelcom Šarišanov bol český krídelník Jakub Hrstka, autor 9 gólov.

Prešovčania vo svojom poslednom stretnutí v tejto súťaži v roku 2017 od začiatku vyhrávali, v 22. min dokonca už 11:7. Záver I. polčasu však vyšiel lepšie domácim, ktorí stihli do prestávky ešte vyrovnať. Po zmene strán sa najskôr tímy striedali vo vedení, ale potom Celje otočilo zo 16:17 na 21:17 v 41. min. Hrstka síce v 52. min znížením na 24:26 a potom aj Babič v 57. min skorigovaním na 27:29 vykresali nádej na obrat, ale ten sa nekonal.

Zverenci trénera Slavka Golužu majú po dvanástom tohtosezónnom vystúpení v súťaži už mierne negatívnu bilanciu 5 víťazstiev - 1 remíza - 6 prehier a so 16 bodmi v tabuľke zostali na 5. mieste. Úradujúceho slovenského šampióna čaká v SEHA League ďalší duel až v novom kalendárnom roku, 3. februára budú v 13. kole hostiť suverénneho macedónskeho lídra a obhajcu celkového prvenstva RK Vardar Skopje.

Výsledok - sobota - SEHA Gazprom League 2017/2018 - 12. kolo:

Najviac gólov: Mlakar 11, Anič 5, Gal Marguč, Grošelj, D. Dujšebajev a Bečiri po 3 - Hrstka 9/4, Číp 5, Butorac 4

pok. hody: 0 - 5/4, vylúčení: 3 - 1, rozhodovali: Gubica a Miloševič (obaja Chor.), 750 divákov