Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Slovenskí brankári potiahli svoje tímy v Maďarsku k víťazstvám, Štochl dal druhýkrát za sebou dva góly

Richard Štochl si dal k svojim narodeninám dvojgólové repete
19.12.2017, Autor: SITA, Foto: handballeger.hu

Úspešný víkend majú za sebou slovenskí brankári pôsobiaci v najvyššej maďarskej súťaži hádzanárov. Richard Štochl (Eger SBS Eszterházy SZSE), Teodor Paul (Váci KSE) i Marián Žernovič (FTC KN KFT Budapešť) boli ústrednými postavami svojich tímov pri víťazstvách.


Najmenej gólov dostal Žernovič, ktorého Ferencváros inkasoval v domácom prostredí z rúk hráčov Ceglédi KKS len 21-krát a aj vďaka tomu sa tešil len z druhého víťazstva v sezóne (23:21). To dosiahol už pod vedením nového trénera Attilu Horvátha, ktorý v uplynulom ročníku skončil s Budakalászom na výbornom 4. mieste.


Naplno zabral aj Vác s Paulom v bránke, ktorý sa vo svojom predposlednom ligovom vystúpení v drese tohto klubu (od januára prestupuje do francúzskeho USAM Nimes Gard, pozn. SITA) tešil z triumfu na palubovke B.Braun Gyöngyös (33:27) a tiež druhého plného bodového zisku v sezóne. Oba tieto výsledky zdramatizovali boj o záchranu v K&H lige.


Gyöngyösu nepomohlo ani šesť gólov Mateja Mikitu, keďže v úvode sa zranil slovenský tvorca hry Ľubomír Ďuriš. Pre problémy s kolenom už viac nezasiahol do hry. Spoluhráči neuniesli ťarchu po jeho odstúpení zo zápasu a nezískali dôležité body. Ďuriš sa v pondelok podrobil magnetickej rezonancii v Székesfehérvári, tá nepreukázala poškodenie väzov či menisku. Chirurgický zákrok nie je potrebný, ale jeho zranenie si bude vyžadovať na istý čas pokojový režim. Zatiaľ nie je známe na ako dlho, preto je otázne, či a kedy si bude môcť plniť reprezentačné povinnosti na decembrových a januárových akciách národného tímu SR.


Správy o výbornej forme Štochla idú z Egeru. Nestarnúca legenda slovenskej hádzanej predviedla na pôde Orosházi FKSE - LINAMAR skvelý výkon, ktorý okorenila aj dvoma presnými zásahmi v druhom polčase. Aj vďaka nim hostia vyhrali 28:25 a v tabuľke sú momentálne na lichotivom 5. mieste. Bol to už druhý zápas, v ktorom Štochl skóroval dvakrát. V deň svojich nedeľňajších 42. narodenín v ňom napodobnil svoj kúsok spred štyroch dní proti Budakalászu (29:26). Dovedna má michalovský rodák v sezóne 2017/2018 na konte už päť presných zásahov, v uplynulej si pripísal na konto jeden.


Okrem neho sa do streleckej listiny proti Orosháze v nedeľu zapísali aj ďalší jeho slovenskí spoluhráči - Andrej Petro (5-krát), Radoslav Antl a Péter Szabó (po 4-krát).

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner