Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Súper Prešova v Pohári EHF hostiteľom turnaja Final Four

Magdeburg dostal prednosť pred Göppingenom a Silkeborgom
19.12.2017, Autor: SITA, Foto: volksstimme.de

Šiestu edíciu záverečného turnaja Pohára EHF v hádzanej mužov zorganizuje nemecký SC Magdeburg. O dejisku Final Four druhej najprestížnejšej európskej pohárovej súťaže mužských klubov v sezóne 2017/2018 rozhodla exekutíva Európskej hádzanárskej federácie (EHF) na svojom zasadnutí 16. decembra v Hamburgu. O trofej sa bude hrať 19. - 20. mája 2018 v tamojšej GETEC Arene (Bördelandhalle) s kapacitou 7100 divákov.


Vyskúšajú si ju aj hádzanári Tatrana Prešov, ktorí sa s SC Magdeburg stretnú v A-skupine a na jeho pôde sa predstavia 4. marca. Či sa Šarišania vrátia do miestnej arény aj v máji, ukážu výsledky skupinovej fázy.


Nemecko bude hostiteľom vyvrcholenia Pohára EHF už štvrtýkrát. V rokoch 2014 a 2015 usporiadal turnaj Füchse Berlín, tento rok Frisch Auf Göppingen. Pri premiére v roku 2013 a potom aj v roku 2016 sa hralo vo francúzskom Nantes.


Ďalšími uchádzačmi o právo zorganizovať záverečný turnaj boli kluby Frisch Auf Göppingen (Nem.) a Bjerringbro-Silkeborg (Dán), ktorý je tiež súperom Tatrana Prešov v skupinovej fáze.


Účinkovanie Magdeburčanov v A-skupine môže mať teraz po získaní usporiadateľského práva vplyv na systém vo štvrťfinále. Ak hráči bundesligového tímu vyhrajú svoju skupinu, alebo skončia medzi troma najlepšími na druhých miestach, tak sa priamo kvalifikujú na turnaj Final Four a budú sa hrať len tri štvrťfinále (nepostúpi doň najhorší zo štvorice družstiev na 2. priečkach). V prípade, že Magdeburg bude najhorší z klubov umiestnených na 2. miestach, bude musieť o zabojovať o postup do semifinále v jednej zo štyroch štvrťfinálových dvojíc. Keď však hráči SC skončia vo svojej A-skupine tretí alebo štvrtí, bude to znamenať ich elimináciu zo súťaže a záverečný turnaj bude bez nich. Jeho účastníci sa teda predstavia na neutrálnej pôde.

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner