Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Krok si zlomil nohu, reprezentácii v januári nepomôže

Dominik Krok bude pauzovať zrejme 6 až 8 týždňov
25.12.2017, Autor: SITA, Foto: msk.sk

Zranenia sa hádzanárom Tatrana Prešov rozhodne nevyhýbajú. Najnovším príkladom je Dominik Krok, ktorý si 7. decembra v domácom stretnutí SEHA League proti Gorenje Velenje (27:27) zlomil nohu. Po kontakte s protihráčom odkráčal v závere I. polčasu z palubovky a viac do hry nezasiahol.


"Bolesť sa po zápase s Velenje vystupňovala. V noci som poriadne nespal. Po röntgene ma lekárka nepotešila, vraj mám zlomenú ihlicu. Ostal som šokovaný, niečo o nejakej zlomenine mi ani len nenapadlo. Ešte šťastie, že som nemusel pod skalpel. Na nohu som dostal spevnenú ortézu, žiadnu sadru. Nešlo o nejaký brutálny, skôr bežný kontakt so súperom. Asi som jeden zo stovky, ktorému sa po zásahu kolenom do nohy, pritrafí takáto zlomenina. Teraz sa môžem aspoň pochváliť, že som polčas dohral so zlomeniu nohou,“ uviedol pre Korzár D. Krok, ktorý figuroval medzi spojkami v nominácii trénera reprezentácie mužov SR Heineho Ernsta Jensena na januárové zápasy v I. fáze kvalifikácie MS 2019. V nich si určite nezahrá.


"Po vianočných sviatkoch ma čaká kontrolné vyšetrenie u klubového lekára Petra Kleina. Dúfam, že potom už budem môcť robiť aj aspoň nejaké cvičenia, postupne zaťažovať nohu. Doba liečenia pri takejto diagnóze sa predpokladá na šesť až osem týždňov. Až začiatkom budúceho roka sa uvidí, kedy bude termín môjho návratu reálny," dodal pre Korzár Krok.

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner