Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Slováci proti Čechom bez Topoľčancov Cigáňa a Hlinku

Pozvánku dostali Hájnik a Holdoš
25.12.2017, Autor, Foto: SITA

Reprezentácia hádzanárov Slovenska má medzi sviatkami plánovanú akciu s medzištátnym dvojzápasom proti Česku. Tréner Heine Ernst Jensen musel spraviť ešte predtým zmeny v pôvodnej nominácii. Z nej mu bude pre zdravotné problémy chýbať topoľčianske duo Branislav Cigáň, Marek Hlinka. Namiesto nich dostali pozvánku krídelník vicemajstrovského HKM Šaľa Maroš Hájnik a spojka švajčiarskeho druholigového HS Biel Michal Holdoš. Otáznik visí nad účasťou strednej spojky Ľubomíra Ďuriša (Gyöngyös/Maď.) vzhľadom na problémy s kolenom z nedávneho ligového duelu.


Zraz národného tímu SR je v stredu 27. decembra v Púchove. Na druhý deň vo štvrtok 28. 12. nastúpia Slováci v Považskej Bystrici od 18.00 h na prvých z dvoch prípravných duelov proti Čechom, odveta sa bude hrať v piatok 29. 12. od 17.00 h vo Frýdku-Místku.


Slovenskí reprezentanti sa pripravujú na januárové pokračovanie I. fázy kvalifikácie o postup na MS 2019 v Nemecku a Dánsku, v ktorej ešte odohrajú štyri stretnutia.


Aktualizovaná nominácia mužskej reprezentácie hádzanárov Slovenska decembrové medzištátne zápasy proti Česku (28. a 29. 12. 2017):

brankári: Michal Shejbal (TSV St. Otmar Handball St. Gallen/Švaj.), Michal Martin Konečný (HC Sporta Hlohovec)

pivoti: Martin Slaninka (HSC Suhr Aarau/Švaj.), Boris Rešovský (Tatran Prešov)

krídla: Dávid Michalka (HK Agro Topoľčany), Šimon Michniewicz, Maroš Hájnik (obaja HKM Šaľa), Gabriel Hricišon (HC Štart Nové Zámky)

spojky: Ľubomír Ďuriš, Matej Mikita (obaja B.Braun Gyöngyös/Maď.), Jakub Mikita (Csurgói KK/Maď.), Maroš Baláž (Váci KSE/Maď.), Michal Holdoš (HS Biel/Švaj.), Tomáš Rečičár (Tatran Prešov), Vladimír Guzy (HKM Šaľa), Martin Potisk (HáO TJ Slovan Modra)

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner