Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Česi proti Slovákom aj s troma Prešovčanmi

Hráči Tatrana Prešov dostanú šancu v príprave českej reprezentácie hádzanárov
27.12.2017, Autor: SITA, Foto: sport.idnes.cz

Je už tradíciou, že hádzanári Slovenska majú program reprezentačných akcií každoročne plánovaný aj na medzisviatkové obdobie. Ani záver kalendárneho roka 2017 nebude výnimkou a zakončia ho dvoma medzištátnymi prípravnými stretnutiami proti Česku. Slováci sa zišli v stredu popoludní v Púchove. V nominácii, ktorú neobišli početné zmeny, sú prevažne hráči z najvyššej domácej súťaže, doplnení o legionárov z Maďarska a Švajčiarska. K dispozícii nie sú Cigáň, Hlinka, Ľ. Ďuriš, M. Baláž, Guzy, Slaninka a ani dodatočne nominovaný Hájnik. K družstvu SR sa pripojilo a uvoľnené miesta v kádri zaujalo považskobystrické duo Š. Macháč - Bystrický a M. Šárpataky z Prešova. S reprezentáciou trénuje aj brankár Žernovič. Zverenci trénera Heineho Ernsta Jensena majú pred sebou januárové pokračovanie I. fázy kvalifikácie o postup na MS 2019 v Nemecku a Dánsku, ale v dvoch zápasoch proti Fínsku a dueloch proti Rusku a Luxembursku sa predstavia už v podstatne inom, a najmä silnejšom zložení.


Česi sú účastníkom januárových ME 2018 v Chorvátsku. V posledných decembrových dňoch roka 2017 sa budú pripravovať v Rožnove pod Radhoštěm. Reprezentační tréneri Jan Filip a Daniel Kubeš nominovali na tento kemp devätnásť hádzanárov. V súbojoch proti Slovensku si zahrajú aj traja hráči pôsobiaci v Tatrane Prešov. Z tímu úradujúceho slovenského majstra sa vo štvrtok 28. decembra v Považskej Bystrici od 18.00 h a v odvete v piatok 29. 12. vo Frýdku-Místku od 17.00 budú môcť predstaviť krídelníci Tomáš Číp, Jakub Hrstka a spojka Michal Kasal. Prešovskú minulosť má aj Jan Sobol a na Považí zasa úspešne pôsobil Ondřej Zdráhala.


Aktualizovaná nominácia mužskej reprezentácie hádzanárov Slovenska na decembrové medzištátne zápasy proti Česku (28. a 29. 12. 2017):

brankári: Michal Shejbal (TSV St. Otmar Handball St. Gallen/Švaj.), Michal Martin Konečný (HC Sporta Hlohovec)

pivoti: Boris Rešovský (Tatran Prešov), Šimon Macháč (MŠK Považská Bystrica)

krídla: Dávid Michalka (HK Agro Topoľčany), Šimon Michniewicz (HKM Šaľa), Gabriel Hricišon (HC Štart Nové Zámky)

spojky: Matej Mikita (B.Braun Gyöngyös/Maď.), Jakub Mikita (Csurgói KK/Maď.), Michal Holdoš (HS Biel/Švaj.), Tomáš Rečičár, Miloš Šárpataky (obaja Tatran Prešov), Ivan Bystrický (MŠK Považská Bystrica), Martin Potisk (HáO TJ Slovan Modra)

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner