Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Chcel reprezentovať SR, vrátil sa do českého národného tímu

Tomáš Číp si v českom drese zahrá proti slovenským hádzanárom
28.12.2017, Autor, Foto: SITA

Už niekoľko rokov patrí k stabilným členom kádra hádzanárov Tatrana Prešov, trinásťnásobného slovenského majstra. Pozvánky do reprezentácie Česka však Tomáš Čípa v ostatnom čase obchádzali. On však túžil reprezentovať a začala sa mu rysovať príležitosť na Slovensku.


"Čakal som, ale pozvánka do reprezentácie nechodila, a tak som začal uvažovať o slovenskej reprezentácii. Ešte v lete som bol na sto percent rozhodnutý, že to skúsim na Slovensku, ale teraz sa to zase zmenilo. Aj to však patrí k životu a hádzanej, nikdy nevieme, čo bude zajtra,“ uviedol pre oficiálny web Tatrana Tomáš Číp, ktorý si už vybavoval potrebné dokumenty, aby mohol nastúpiť za tím SR. "Bol som v kontakte s bývalým reprezentačným trénerom Martinom Liptákom a aj prezidentom SZH Jaroslavom Holešom, ktorí mi vo všetkom pomáhali, za čo im ďakujem. Som rád, že o mňa prejavili záujem a súhlasili s tým, že by som mohol hrať za Slovensko. Chýbalo už skutočne málo, len drobnosti, no musel som čakať. A čím dlhšie som vybavoval veci a čakal, tak sa vo mne niečo zmenilo. Na jednej strane ma mrzí, že to nevyšlo, na druhej strane som rád, že budem opäť reprezentovať Česko. Budem sa snažiť ukázať, aby som do reprezentácie chodil častejšie,“ vysvetlil 28-ročný pravý krídelník, ktorého zlákala možnosť dostať sa do nominácie ČR na januárové ME 2018 v Chorvátsku.


Na šampionáte by sa rád predstavil aj Čípov klubový spoluhráč z Prešova Michal Kasal: "Teším sa, že vďaka pôsobeniu v Prešove som sa opäť vrátil do českej reprezentácie a samozrejme, chcem sa v nej udržať." Tretím hráčom Tatrana s pozvánkou do českého národného tímu, ktorý v príprave dvakrát nastúpi aj proti Slovensku, je Jakub Hrstka.

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner