Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Smoliar Tomáš Urban sa opäť zranil, zrejme ho čaká dlhá pauza

Pravý krídelník Göppingenu nastúpil v I. bundeslige prvýkrát od novembra a v 49. min utrpel zranenie achilovky
28.12.2017, Autor: SITA, Foto: Stuttgarter Nachrichten

Zlá správa prišla z Nemecka po stredajšom stretnutí 19. kola najvyššej nemeckej súťaže hádzanárov Frisch Auf! Göppingen - TV Hüttenberg 28:17 (14:7). Slovenský reprezentant Tomáš Urban v službách domáceho bundesligového klubu nedohral zápas proti poslednému tímu tabuľky. Pre pravého krídelníka to bol prvý ligový duel, v ktorom nastúpil od začiatku novembra. Košický odchovanec sa vrátil do kádra Frisch Auf! po zranení ruky. V úvode druhého polčasu sa postaral o zvýšenie náskoku svojho družstva na 15:7, ale bol to jeho jediný presný zásah. V zostávajúcom čase sa už gólovo nepresadil, navyše v 49. min musel predčasne odstúpiť z hry pre podozrenie na zranenie Achillovej šľachy, ktoré utrpel bez cudzieho zavinenia.


"Podľa slov tímového lekára a fyzioterapeuta v kabíne je na 95 až 99 percent vyzerá na natrhnutú achilovku. Je to veľká smola pre Tomáša, ktorý je vzorný profesionál. Po zlomenine ruky ešte len týždeň trénoval a teraz sa mu prihodilo toto. Obzvlášť je mrzuté, že sa zranil krátko predtým, ako som chcel namiesto neho poslať na palubovku Marca Rentschlera. Už som sa snažil nadviazať s Urbanom očný kontakt. Žiaľ, striedanie prišlo o pár sekúnd neskoro. A to je tragické. Bez ohľadu na to, či ho bude čakať šesťmesačná alebo deväťmesačná pauza, má našu podporu a urobíme všetko pre jeho návrat," uviedol na tlačovej konferencii kouč Göppingenu Rolf Brack.


Jeho zverenci síce doviedli stretnutie poľahky do úspešného konca, ale Urbanovu radosť z prvého víťazstva v I. bundeslige s ním v zostave od jeho septembrového prestupu z THSV Eisenach kalili čerstvé zdravotné problémy. Tie môžu narobiť starosti trénerovi reprezentácie SR Heinemu Ernstovi Jensenovi, ktorý s 28-ročným ľavákom počítal v januárových stretnutiach I. fázy kvalifikácie MS 2019. Najlepší hádzanár SR za rok 2016 vynechal pre zranenie lýtka aj októbrový vstup do kvalifikačných bojov proti Rusku a Luxembursku.


"Asi toho nebolo dosť pre mňa pauzovať s rukou šesť a pol týždňa, a tak si musím dať pár mesiacov pauzu s nohou. Hádzaná robí často radosť, ale niekedy ukáže aj svoju druhú stránku, odvrátenú tvár. Musím však ísť ďalej a verím, že v novom roku 2018 aj s novým šťastím," skonštatoval T. Urban.

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner