Slováci v odvete proti Čechom s hladkou prehrou vo Frýdku-Místku

Česko - Slovensko 34:20 (16:12)
29.12.2017, Autor: SITA, Foto: Facebook Czech Handball

Hádzanári Slovenska ťahali v druhom z dvojice medzištátnych prípravných duelov s Českom už za kratší koniec. Omladený výber trénera Heineho Ernsta Jensena po štvrtkovej remíze 27:27 v Považskej Bystrici podľahol v piatkovej odvete vo Frýdku-Místku Čechom pripravujúcim sa na januárové ME 2018 v Chorvátsku rozdielom až 14 gólov 20:34 (12:16).

Slováci sa zídu po Novom roku, keď ich čakajú januárové zápasy I. fázy kvalifikácie MS 2019. Vo štvrtok 4. januára nastúpia vo Fínsku.

Výsledok - piatok:

Najviac gólov za ČR: Číp 7, Zdráhala 6, Petrovský 4, Hrstka, Sobol a M. Kotrč po 3

Zostava a góly SR: M. Shejbal, Konečný - Rešovský 2, Š. Macháč 1, Michalka, Michniewicz, Hricišon 4, R. Antl, M. Mikita 2, J. Mikita 7/3, Holdoš 2, Rečičár, M. Šárpataky, Bystrický 1, Potisk 1

pok. hody: 0 - 4/3, vylúčení: 5 - 4, rozhodovali: Horáček a Novotný (obaja ČR), 400 divákov

Slováci v úvode odvete otočili z 1:2 na 3:2, keď sa z pokutového hodu presadil J. Mikita a skóre na stranu hostí naklonil v 5. min Hricišon. Vyrovnaný priebeh pokračoval do 10. min (6:6). Česi sa potom po necelej štvrťhodine hry odpútali na 9:6. V ďalšom priebehu už slovenský tím musel doťahovať mierne manko. Viackrát sa priblížil na rozdiel jediného gólu, ale od stavu 12:11 v 20. min takmer osem minút neskóroval, a tak domáci išli do vedenia 15:11. Na oboch stranách predviedli úspešné zákroky brankári Galia, resp. Shejbal, viac ich mal na konte český gólman, v ktorého rukách skončila aj posledná strela pred prestávkou.

Slovenská hluchá fáza v ofenzíve pokračovala aj po nej, až v 38. min skóroval J. Mikita na 13:19, čo bol len druhý gól zverencov Jensena za ostatných 18 minút. Náskok Čechov naďalej narastal, M. Kotrč z brejku zvýšil v 43. min už na 24:14. Domáca obrana stála na pevných nohách a hráči v červených dresoch strieľali jeden gól za druhým. Často sa presadzovali z kontier, ktoré s prehľadom zakončoval Číp. Najvyšší rozdiel bol pätnásťgólový. Česi napokon potešili svojich priaznivcov vo Frýdku-Místku dvojciferným víťazstvom 34:20.

Hlas:

Michal Shejbal (brankár SR): "Prvý polčas bol z našej strany celkom dobrý, hrali sme podobne ako vo štvrtok. Žiaľ, druhý polčas nám trochu ušiel a dopadlo to jasne v prospech Čechov. Naši mladí hráči, s ktorými sme odohrali tento dvojzápas, však majú perspektívu."