Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Slovenský lazaret, pred kvalifikáciou s Fínskom sa 7 hráčov ospravedlnilo pre zranenie

Veľké zmeny v kádri hádzanárov Slovenska pred januárovými kvalifikačnými stretnutiami
02.01.2018, Autor: SITA, Foto: msk.sk

Slovenská hádzanárska reprezentácia mužov nastúpi na najbližšie kvalifikačné zápasy v I. fáze bojov o postup na majstrovstvá sveta 2019 v Nemecku a Dánsku v značne oslabenom zložení. Slováci sa zišli na Nový rok popoludní v Bratislave. Hlavný tréner Heine Ernst Jensen musel z pôvodnej nominácie škrtnúť dovedna osem mien, z toho sedem hráčov sa ospravedlnilo zo zdravotných dôvodov.


Zranenia bránia v účasti na zraze pivotovi Martinovi Slaninkovi (HSC Suhr Aarau/Švaj.), krídelníkom Martinovi Straňovskému (HC Erlangen/Nem.), Tomášovi Urbanovi (Frisch Auf! Göppingen/Nem.), spojkám Patrikovi Hruščákovi (HC Elbflorenz Drážďany/Nem.), Ľubomírovi Ďurišovi (B.Braun Gyöngyös/Maď.), Lukášovi Urbanovi a Dominikovi Krokovi (obaja Tatran Prešov). Brankár Teodor Paul má nový klub - od 1. januára 2018 je hráčom francúzskeho USAM Nimes Gard, preto požiadal o uvoľnenie z tejto reprezentačnej akcie a tiež nebude k dispozícii. Navyše, Dávid Michalka rehabilituje po problémoch s brušným svalstvom. Mladý krídelník topoľčianskeho HK Agro sa pripojí k národnému tímu po jeho návrate z kvalifikačného vystúpenia vo Fínsku.


Na najbližší duel kvalifikácie proti Fínom vo štvrtok 4. 1. vo Vantaa o 17.30 h SEČ má kouč SR 15-členný káder. Jeho súčasťou sú už piati donominovaní Šimon Michniewicz (HKM Šaľa), Gabriel Hricišon (HC Štart Nové Zámky), Michal Holdoš (HS Biel/Švaj.), Ľubomír Jadroň (HK Agro Topoľčany), Tomáš Vallo (MŠK Považská Bystrica). Traja z nich - krídelníci Michniewicz, Hricišon a spojka Holdoš - absolvovali medzi sviatkami dva medzištátne zápasy proti Česku (27:27 v P. Bystrici a 20:34 vo Frýdku-Místku).


Slováci stihnú pred odchodom na sever Európy tri tréningové jednotky v metropole SR, v stredu ráno ich čaká presun na viedenské letisko Schwechat, odkiaľ odletia do Fínska. Suomi budú ich súpermi aj v závere týždňa, keď sa v Považskej Bystrici bude hrať v nedeľu 7. 1. o 15.00 h odveta. Na budúci týždeň čakajú slovenských hádzanárov zostávajúce dve stretnutia v 1. kvalifikačnej skupine proti Rusom (11. 1. v P. Bystrici) a Luxemburčanom (14. 1. v Luxemburgu).


Nominácia mužskej reprezentácie hádzanárov Slovenska na dvojzápas proti Fínsku v I. fáze kvalifikácie MS 2019 (4. 1. vo Vantaa a 7. 1. v P. Bystrici):

brankári: Marián Žernovič (FTC KN KFT Budapešť/Maď.), Michal Shejbal (TSV St. Otmar Handball St. Gallen/Švaj.)

pivoti: Dominik Kalafut (TSV Hannover-Burgdorf/Nem.), Andrej Petro (Eger SBS Eszterházy SZSE/Maď.), Michal Kopčo (Sporting CP Lisabon/Portug.)

krídla: Miroslav Volentics (HSG Wetzlar/Nem.), Radoslav Antl (Eger SBS Eszterházy SZSE/Maď.), Dávid Michalka (HK Agro Topoľčany), Šimon Michniewicz (HKM Šaľa), Gabriel Hricišon (HC Štart Nové Zámky)

spojky: Matej Mikita (B.Braun Gyöngyös/Maď.), Jakub Mikita (Csurgói KK/Maď.), Maroš Baláž (Váci KSE/Maď.), Michal Holdoš (HS Biel/Švaj.), Ľubomír Jadroň (HK Agro Topoľčany), Tomáš Vallo (MŠK Považská Bystrica)

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner