Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Najlepšia sedmička SEHA League v decembri bez Butoraca, ale s Hrstkom

Prešovský kanonier Bruno Butorac prvýkrát v sezóne chýba v elitnej zostave SEHA League, ocenenie za december sa ušlo jeho spoluhráčovi Jakubovi Hrstkovi
04.01.2018, Autor, Foto: SITA

Prvýkrát v 7. ročníku hádzanárskej SEHA Gazprom League sa do najlepšej sedmičky mesiaca nedostal Bruno Butorac. Chorvátsky kanonier Tatrana Prešov po troch nomináciách za sebou (september, október, november) chýba v decembrovej ideálnej zostave. Zastúpil ho však klubový spoluhráč Jakub Hrstka, ktorý upútal zostavovateľov hviezdneho tímu v 21-zápasovej decembrovej porcii. V All Star tíme sa ocitol na poste ľavého krídla. Okrem Hrstku a Butoraca si z Prešovčanov v doterajšom priebehu sezóny vyslúžil toto ocenenie už iba Dominik Krok za september.


Český reprezentant Hrstka sa v uplynulom mesiaci predviedol v konfrontáciách so slovinskými klubmi 10 gólmi do siete Gorenje Velenje a 9-krát skóroval proti Celje. S dovedna 50 presnými zásahmi je aktuálne tretím najlepším kanonierom súťaže.


Do najlepšej sedmičky podľa jednotlivých postov za december sa dostali zástupcovia siedmich klubov. Dvojnásobné zastúpenie má slovinský RK Celje Pivovarna Laško (Malus, tréner Tamše). Po jednom hráčovi sú v ňom okrem slovenského Tatrana Prešov (Hrstka) aj z bieloruského Meškova Brest (Pešič), chorvátskeho PPD Záhreb (Bičanič), srbského Dinama Pančevo (Banduka) a macedónskych rivalov RK Vardar Skopje (Maqueda) a RK Metalurg Skopje (Peševski). Novembrové zaradenie si v decembri nezopakoval nikto.


All Star tím SEHA Gazprom League za december 2017:

brankár Ivan Pešič (Meškov Brest) - ľavé krídlo Jakub Hrstka (Tatran Prešov), ľavá spojka Damir Bičanič (PPD Záhreb), stredná spojka Jaka Malus (Celje Pivovarna Laško), pivot Žarko Peševski (Metalurg Skopje), pravá spojka Jorge Maqueda (Vardar Skopje), pravé krídlo Pavle Banduka (Dinamo Pančevo), tréner Branko Tamše (Celje Pivovarna Laško)

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner