Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

T. Urban už po úspešnej operácii, návrat bude stáť za to

Diagnóza potvrdila negatívnu predtuchu, slovenský krídelník sa v aktuálnej sezóne už zrejme nestihne vrátiť na hádzanárske palubovky
05.01.2018, Autor: SITA, Foto: sport.sky.de

Negatívne predpoklady sa naplnili a slovenského hádzanárskeho reprezentanta Tomáš Urbana čaká dlhodobá pauza. Pravého krídelníka Frisch Auf! Göppingen postihla veľká smola, keď sa zranil bez cudzieho zavinenia ešte v závere uplynulého kalendárneho roka v stretnutí I. bundesligy proti TV Hüttenberg (28:17) doslova len pár sekúnd pred tým, ako ho chcel tréner Rolf Brack vystriedať. Už bezprostredne po zápase sa hovorilo o natrhnutej achilovke a následné ďalšie vyšetrenia túto diagnózu aj potvrdili. Necelé dva dni po nešťastnom okamihu podstúpil Urban, ktorý v súčasnosti chýba reprezentácii SR v bojoch I. fázy kvalifikácie MS 2019, chirurgický zákrok. V aktuálnej sezóne si zrejme už nezahrá.


S pozitívnou správou však prišiel sám najlepší hádzanár Slovenska za rok 2016. "Operácia dopadla na jednotku s hviezdičkou a mňa čaká nový štart. Ešte to potrvá, kým ma uvidíte na ihrisku, ale už teraz môžem povedať, že dám do toho úplne všetko, aby ten návrat stál za to! Ďakujem všetkým za povzbudivé slová a obrovskú podporu, ktorú som dostal," odkázal svojim priaznivcom košický rodák Urban prostredníctvom sociálnej siete.


Tomáš Urban sa vrátil do zostavy Frisch Auf! Göppingen práve v spomenutom dueli s Hüttenbergom po šesťapoltýždňovej prestávke spôsobenej zranením ruky (zlomenine kosti v ruke).

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner