Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Sporte sa zranil kanonier Kývala, roztrhol si väz

Daniel Kývala nastrieľal po príchode do Hlohovca v 7 extraligových dueloch 54 gólov
05.01.2018, Autor: SITA

Hádzanári HC Sporta Hlohovec sa po jesennej reprezentačnej prestávke rozohrali v najvyššej slovenskej súťaži k dobrým výkonom. Výsledkom bola aj šesťzápasová šnúra bez prehry (5 - 1 - 0) vrátane remízy so suverénnym Tatranom Prešov, ku ktorej prispela aj nová akvizícia Daniel Kývala. Česká spojka od svojho príchodu prevzala v tíme Sporty úlohu kanoniera. Kývala stihol odohrať sedem duelov Slovnaft handball extraligy, v ktorých skóroval 54-krát (priemer takmer 8 gólov na zápas). Dvadsaťjedenročný pražský rodák je v Hlohovci na sedemmesačnom hosťovaní, ale v najbližšom čase mužstvu nepomôže. Chýbal už aj v záverečnom kole uplynulého roka proti Topoľčanom.


"Daniel Kývala si roztrhol predný skrížený väz, takže nás je o jedného menej. A to je smola," prezradil na klubovom webe v súvislosti so štartom zimnej prípravy negatívnu správu tréner Sporty Martin Lipták, ktorý s výnimkou perspektívnych dorastencov nepočíta s príchodom nových tvárí: "Určite nikto nepríde. Možno by sme aj chceli, ale nie je kým posilniť družstvo."


Hlohovčania po sérii úspešných výsledkov figurujú na 5. mieste tabuľky. "V základnej časti máme ešte tri zápasy - s Malackami, Novými Zámkami a Modrou. Určite sa budeme snažiť dostať v tabuľke čo najvyššie," dodal Lipták.

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner