Iuventa si postrážila tesné víťazstvo

Iuventa Michalovce - DHC Sokol Poruba 26:24 (13:10)
05.01.2018, Autor: SITA, Foto: iuventa-zhk.sk

Hádzanárky Iuventy Michalovce vstúpili do nového kalendárneho roka víťazstvom. V piatkovom zápase 12. kola MOL ligy žien 2017/2018 zvíťazili v domácom prostredí nad DHC Sokol Poruba tesne 26:24 (13:10) a znížili svoj odstup na vedúci DHK Baník Most na jediný bod.

Diváci v Chemkostav aréne boli svedkami vyrovnaného stretnutia. Zemplínčanky síce hneď v úvode získali trojgólový náskok (3:0), ale v 25. min bolo vyrovnané (9:9). Ešte do polčasovej prestávky sa však Michalovčanky opäť odpútali na rozdiel troch gólov, ale nezvládli vstup do druhého dejstva, keď prvých desať minút prehrali 1:6 a zrazu svietil na ukazovateli skóre stav 14:16. Zverenky trénera Františka Urbana sa rýchlo spamätali, vzápätí otočili na 18:16 a v 53. min mali už k dobru štvorgólový náskok (22:18). Hostky sa snažili záver zdramatizovať, ale na menej ako dva góly sa k Iuvente už nepriblížili a nestali sa prvým tímom v tejto sezóne, ktorý by v Michalovciach zabodoval.

Hádzaná - MOL liga 2017/2018 - ženy - 12. kolo - piatok:

Najviac gólov: Habánková 7/3, Wollingerová 5/3, M. Holešová, Trúnková, Rebičová a Fiľková-Trehubová po 3 - Desartová 8/3, Polášková 5, Minárčiková 4

Pok hody: 7/6 - 6/3, vylúčené: 3 - 6, ČK: 27. Mácalová (Poruba), rozhodovali: Cipov a Klus (obaja SR), 470 divákov