Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Jadroňa s Michniewiczom nahradili Potisk s Rečičárom

Zmeny v kádri hádzanárov SR pred kvalifikačným duelom s Ruskom
09.01.2018, Autor: SITA, Foto: msk.sk

Hádzanári Slovenska sa po zvládnutí dvojzápasu s Fínskom už pripravujú na rozhodujúci duel I. fázy kvalifikácie MS 2019 v Dánsku a Nemecku. Hlavný tréner reprezentácie mužov SR Heine Ernst Jensen urobil pred štvrtkovým stretnutím proti Rusku v Považskej Bystrici (11. 1. o 18.30 h) vo svojom výbere dve zmeny. Po nedávnom množstve ospravedlnení pre zranenia a choroby nešlo tentoraz o vynútené absencie a zásahy do kádra zo zdravotných dôvodov.


K národnému tímu sa pripojili dvaja talentovaní mladíci - spojky Tomáš Rečičár z Tatrana Prešov a Martin Potisk zo Slovana Modra, ktorí zaujali miesto v nominácii po šalianskom krídelníkovi Šimonovi Michniewiczovi a spojke HK Agro Topoľčany Ľubomírovi Jadroňovi. Pôvodne sa mal k reprezentácii pripojiť po jej návrate z Fínska aj Dávid Michalka, ale problémy s brušným svalstvom nedovoľujú topoľčianskemu krídlu pridať sa k spoluhráčom z národného tímu, na ktorých sa bol pozrieť v nedeľňajšej víťaznej odvete s Fínskom (24:16).


Po nej mali Slováci v pondelok predpoludním ľahší regeneračný tréning. V utorok boli v pláne dve dvojhodinové tréningové jednotky, v stredu predpoludním sa budú pripravovať tiež v Púchove, kde majú svoj prechodný domov. Popoludní ich čaká tréning v považskobystrickom dejisku kvalifikačného duelu. Slovenskí hádzanári potrebujú v boji o jediné postupové miesto v 1. skupine zdolať Rusov dvojciferne.


Nominácia mužskej reprezentácie hádzanárov Slovenska na zápas proti Rusku v I. fáze kvalifikácie MS 2019 (11. 1. v P. Bystrici):

brankári: Marián Žernovič (FTC KN KFT Budapešť/Maď.), Michal Shejbal (TSV St. Otmar Handball St. Gallen/Švaj.)

pivoti: Dominik Kalafut (TSV Hannover-Burgdorf/Nem.), Andrej Petro (Eger SBS Eszterházy SZSE/Maď.), Michal Kopčo (Sporting CP Lisabon/Portug.)

krídla: Miroslav Volentics (HSG Wetzlar/Nem.), Radoslav Antl (Eger SBS Eszterházy SZSE/Maď.), Gabriel Hricišon (HC Štart Nové Zámky)

spojky: Matej Mikita (B.Braun Gyöngyös/Maď.), Jakub Mikita (Csurgói KK/Maď.), Maroš Baláž (Váci KSE/Maď.), Michal Holdoš (HS Biel/Švaj.), Tomáš Rečičár (Tatran Prešov), Tomáš Vallo (MŠK Považská Bystrica), Martin Potisk (HáO TJ Slovan Modra)

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner