Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Slováci chcú zdolať aj Rusov, na Považí túžia po podpore a potlesku publika

Rusi môžu v P. Bystrici spečatiť vo štvrtok svoj postup do play-off, slovenskí hádzanári sa im pokúsia situáciu sťažiť a prekaziť prvú šancu na definitívne rozhodnutie
10.01.2018, Autor: SITA: Foto: Barbora Talačová

Štvrtkový zápas Slovensko - Rusko dá s veľkou pravdepodobnosťou hraničiacou s istotou odpoveď, kto bude postupujúci tím z 1. skupiny I. fázy kvalifikácie hádzanárov o postup na majstrovstvá sveta 2019 v Dánsku a Nemecku. Stretnutie na Považí so začiatkom o 18.30 h (rozhodujú Francúzi Karim Gasmi a Raouf Gasmi) ponúka Rusom šancu na definitívne rozhodnutie boja o jedinú postupovú priečku. Naopak, Slováci môžu oddialiť definitívu až na víkendové záverečné kolo.


"Tešíme sa na konfrontáciu s Rusmi. Vždy je radosť hrať takéto zápasy. Proti nám bude stáť veľmi silný ruský tím, máme pred ním rešpekt. Veríme, že sa hala v Považskej Bystrici opäť zaplní. V snahe sťažiť súperovi situáciu budeme potrebovať každú pomoc," tvrdí kouč mužov SR Heine Ernst Jensen, ktorý urobil drobné zmeny vo svojom kádri. Dvojicu Šimon Michniewicz - Ľubomír Jadroň nahradili po dvojzápase s Fínskom vekom ešte juniori Tomáš Rečičár a Martin Potisk.


Slováci majú Rusom, čo odplácať, keďže pri vstupe do kvalifikácie utrpeli na jeseň minulého roka v Petrohrade hladkú prehru 22:32. Ak chcú pomýšľať na postup, potrebujú zmazať toto manko, teda vyhrať o desať gólov a inkasovať maximálne 21-krát alebo zvíťaziť hocijakým vyšším rozdielom.


"Naším cieľom bude pozápasová spokojnosť. Chceme, aby nám ľudia po stretnutí s Ruskom tlieskali. Videl som Rusov v januárových zápasoch. Zdá sa mi, že hlavou sú už v play-off, to by nám mohlo pomôcť. Samozrejme, ak sa naskytne čo i len maličká šanca prekvapiť a vyhrať, tak budeme do poslednej sekundy robiť všetko pre to, aby sme to ešte zdramatizovali. Verím, že v super atmosfére a s naším bojovným výkonom by to mohlo byť pekné stretnutie a podarí sa nám zvíťaziť. Našou výhodou je, že v súčasnom zložení nie sme pod tlakom očakávaní," povedal krídelník Miroslav Volentics, ktorý bol streleckou oporou v oboch doterajších januárových zápasoch.


Predpokladom k štvrtkovému úspechu je aj spoľahlivý brankársky výkon. Na úspešné zákroky Michala Shejbala sa bude spoliehať slovenský tím: "Všetci vieme, čo znamená Rusko v hádzanej. Určite to nebudeme mať jednoduché, ale pokúsime sa urobiť všetko, čo bude v našich silách, pristúpime k tomu zodpovedne. Veríme v podporu divákov," poznamenal Shejbal.


V slovenskom drese se predstaví deväť pamätníkov októbrového petrohradského duelu. Jedným z nich je aj optimisticky naladený Matej Mikita: "Očakávame náročný duel s naším víťazstvom. Uvidíme, či sa nám podarí vyhrať o potrebných jedenásť gólov. Budeme sa o to snažiť, každý chce totiž postúpiť, my nie sme výnimkou," uviedla 23-ročná spojka a s úsmevom dodala: "Naším cieľom je víťazstvo minimálne jednásťgólovým rozdielom."


Šláger Slovensko - Rusko je súboj o prvenstvo v tabuľke kvalifikačnej skupiny, o hodinu skôr (17.30 h SEČ) sa vo štvrtok 11. januára bude rozhodovať vo Vantaa medzi domácim Fínskom a Luxemburskom, kto obsadí 3. miesto v 1. skupine.


Najbližší program - I. fáza kvalifikácie o postup na MS 2019 - 1. skupina - 5. kolo:

štvrtok 11. 1. 2018

VANTAA

17.30 h SEČ Fínsko - Luxembursko


POVAŽSKÁ BYSTRICA

18.30 h Slovensko - Rusko, rozhodujú: Karim Gasmi a Raouf Gasmi z Francúzska, naživo na Digi Sport 1


Tabuľka:

1. Rusko 4 4 0 0 122:80 8

2. Slovensko 4 3 0 1 109:89 6

3. Fínsko 4 0 1 3 83:109 1

4. Luxembursko 4 0 1 3 78:114 1


Nominácia mužskej reprezentácie hádzanárov Slovenska na zápas proti Rusku v I. fáze kvalifikácie MS 2019 (11. 1. v P. Bystrici):

brankári: Marián Žernovič (FTC KN KFT Budapešť/Maď.), Michal Shejbal (TSV St. Otmar Handball St. Gallen/Švaj.)

pivoti: Dominik Kalafut (TSV Hannover-Burgdorf/Nem.), Andrej Petro (Eger SBS Eszterházy SZSE/Maď.), Michal Kopčo (Sporting CP Lisabon/Portug.)

krídla: Miroslav Volentics (HSG Wetzlar/Nem.), Radoslav Antl (Eger SBS Eszterházy SZSE/Maď.), Gabriel Hricišon (HC Štart Nové Zámky)

spojky: Matej Mikita (B.Braun Gyöngyös/Maď.), Jakub Mikita (Csurgói KK/Maď.), Maroš Baláž (Váci KSE/Maď.), Michal Holdoš (HS Biel/Švaj.), Tomáš Rečičár (Tatran Prešov), Tomáš Vallo (MŠK Považská Bystrica), Martin Potisk (HáO TJ Slovan Modra)

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner