ME mužov v Chorvátsku - Finalisti spred dvoch rokov i Dáni na úvod suverénni

13.01.2018, Autor: SITA, Foto: ehf-euro.coom

Finalisti predchádzajúceho kontinentálneho šampionátu vstúpili do turnaja na XIII. majstrovstvách Európy v hádzanej mužov v Chorvátsku suverénnym spôsobom. Obhajcovia titulu Nemci poľahky pokorili v záhrebskej C-skupine Čiernohorcov (32:19), ktorí postúpili z kvalifikácie aj na úkor Slovákov. Vyrovnané balkánske derby Macedónsko - Slovinsko rozhodli v závere bratia Lazarovovci. Najskôr skúsenejší Kiril vyrovnal v 56. min na 24:24 a tri a pol minúty pred koncom strelil Filip víťazný gól Macedónčanov na 25:24.

V D-skupine vo Varaždíne úradujúci španielski vicemajstri nešetrili Čechov, ktorým uštedrili 17-gólový výprask (15:32). V sobotňajšom šlágri si Dáni poradili s Maďarmi (32:25), hoci takmer 20 minút museli hrať bez diskvalifikovaného Mikkela Hansena, svojej najväčšej hviezdy.

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí základných skupín na XIII. majstrovstvách Európy v hádzanej mužov v Chorvátsku (12. - 28. 1. 2018):