Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Umiestnenie v skupine podľa predpokladov, nevydarený úvod a záver kvalifikácie v podaní Slovákov

Heine Ernst Jensen (tréner hádzanárov SR): "Nemôžeme si myslieť a ísť do duelu s tým, že ho automaticky vyhráme. Musíme tvrdo pracovať. Je pred nami veľa roboty"
15.01.2018, Autor: SITA, Foto: Barbora Talačová

 Už siedme vrcholné podujatie hádzanárov bude bez reprezentantov Slovenska. V bojoch o účasť na majstrovstvách sveta 2019 v Dánsku a Nemecku sa ich púť skončila už v I. fáze kvalifikácie, v ktorej podľa očakávania skončili v súlade s papierovými predpokladmi na 2. priečke za postupujúcimi Rusmi.


Už desaťgólová prehra hneď na úvod programu 1. skupiny v Rusku (22:32) naznačila, že jediná miestenka bude pre zverencov trénera Heineho Ernsta Jensena privysoký cieľ. Následne si splnili povinnosť víťazstvami nad Luxemburskom (36:19), dvakrát nad Fínskom (27:22 a 24:16). Definitívne prišli o šancu postúpiť domácou prehrou s Rusmi (26:32), keď napriek výrazne oslabenému zloženiu a nepriaznivému vývoju podali bojovný výkon až do záverečného hvizdu a diváci ich odmenili potleskom. V záverečnom vystúpení v Luxembursku (27:28) si však pokazili celkový dojem z kvalifikácie. Sklamanie netajil ani kouč Jensen: "Luxembursko si zaslúžilo zvíťaziť. Jeho hráči lepšie pristúpili k zápasu, boli takpovediac viac v hre a mali väčšiu motiváciu. Ja som veľmi sklamaný z toho, že sme nenašli v sebe dostatok motivácie na odohranie stretnutia v drese národného tímu. Niektorí hráči odviedli dobrú robotu, ale my víťazíme i prehrávame ako tím. Dnes sme ako družstvo nedokázali podať výkon, ktorý je potrebný na víťazstvo. Luxembursku sme ponúkli šancu, za ktorú nám jeho hráči poďakovali a využili ju."


Kritické slová do vlastných radov adresoval zo slovenských hráčov Maroš Baláž: "Myslím si, že je to hanba odohrať takýto zápas. Bolo to celé zle. Je mi ľúto, že sme sa nedôstojne rozlúčili s Radom Antlom, pre ktorého to bol posledný duel v reprezentácii."


Dánsky kormidelník v slovenských službách pridal aj hodnotiace slová k svojmu prvému kvalifikačnému pôsobeniu na trénerskej lavičke mužov SR. "V kvalifikácii sme mali lepšie i horšie momenty. Myslím si, že s výnimkou záverečného duelu sme vrátane tréningov odviedli dobrú robotu. Pred januárovými duelmi sme sa ocitli v náročnej situácii vzhľadom na množstvo zranených hráčov. Radi by sme ich tu mali, ale zranenia sú súčasťou športu. To nie je výhovorka, ale realita, ktorá nám umožnila dať šancu mladým adeptom na reprezentačný dres. Aj proti Rusom dostali na pár minút šancu tiež juniori, čo je signál do budúcnosti," vyhlásil Jensen a dodal: "Videli sme v akcii veľa hráčov, o ktorých sme získali množstvo informácií a využijeme ich v budúcnosti. Napríklad bratia Mikitovci hrajúci na poste spojok porobili aj chyby, ale pre nás sú to dvaja veľmi dôležití hráči. Našou snahou je vybudovať tím, ktorý ku každému zápasu pristúpi s maximálnou vážnosťou a bude sa snažiť na palubovke odviesť maximum. Nemôžeme si myslieť a ísť do duelu s tým, že ho automaticky vyhráme. Musíme tvrdo pracovať. Je pred nami veľa roboty."

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner